У США розпочалась фінальна фаза випробувань вакцини від COVID-19

АР

Компанія Moderna Inc. заявила, що 27 липня перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.

Як повідомляє NPR, на цьому етапі близько 30 тисяч добровольців розподілять на 2 групи, одна з яких отримуватиме дві ін’єкції, які містять потенційну вакцину, а другі – лише фізичний розчин. При цьому для забезпечення об’єктивних результатів тесту ані волонтер, ані людина, яка вводитиме ін'єкцією, не знатимуть, що знаходиться в шприці.

Обидві групи контролюватиме група дослідників, яка має підрахувати кількість хворих у кожній з них. За словами організаторів дослідження, серед волонтерів має бути не більш, ніж 150 випадків COVID-19, що з упевненістю дозволить сказати, що вакцина дійсно запобігає захворюванню.

Скільки часу буде потрібно, щоб досягти цього числа, й скільки учасників зрештою мають взяти участь в дослідженні, залишається відкритим питанням. Частково це залежить від того, скільки вірусу циркулює в спільнотах, де проводиться дослідження. Найімовірніше, увесь цей процес займе місяці.

Відповідно до даних ВООЗ, існують ще чотири потенційні вакцини, які тестуватимуть на завершальній фазі випробувань. Три з них створені китайськими підприємствами, а ще одна – у співпраці між Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 з’явиться в Україні не раніше ніж 2021 року

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
  • Раніше ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • Розроблена американською компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
  • Уряд Великої Британії підписав угоду на купівлю ще 90 тисяч доз вакцини проти COVID-19 у трьох фармацевтичних компаній.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!