Україна отримає 8 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу — Степанов

УНІАН

Україна стала частиною міжнародної ініціативи COVAXГлобальний альянс з вакцин та імунізації, Всесвітня організація охорони здоров’я, кілька урядів і Фонд Білла та Мелінди Гейтсів створили Фонд глобального доступу до вакцин COVID-19 (COVAX), за якою зможе отримати 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу після її винаходу та ліцензування.

"Україну прийняли до країн COVAX — глобальної ініціативи щодо розподілу вакцин, 20% від кількості населення, для України це близько 8 млн доз. Уже триває процес підписання меморандумів і угод, щоб одразу після виготовлення та реєстрації вакцин ми їх отримали", — повідомив під час години запитань до уряду в Раді міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він повідомив, що Україна спілкується зі всіма лідерами у галузі розробки вакцин.

"Ми ведемо перемовини з компанією AstraZeneca, яка разом з Оксфордським університетом розробляє цю вакцину. Зараз вони перебувають на третій фазі клінічних випробувань, очікують в четвертому кварталі закінчення випробувань і реєстрацію вакцини. Чекаємо від них на пропозицію щодо кількості вакцин, яку вони готові будуть поставити та в якій черзі поставляти нам. Прийняте рішення оплачувати одразу передплату", — розповів міністр.

Водночас голова МОЗ не уточнив, скільки грошей з бюджету передбачено на придбання вакцин.

"Комунікуємо з Джонсон і Джонсон, Фарма, американська Moderna, але на сьогодні немає жодної компанії, яка вже виготовила і зареєструвала вакцину", — відзначив Степанов.

Степанов також повідомив, що ведуться перемовини з китайським виробником Sinowax, який також проводить третю стадію клінічних випробувань.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, до ініціативи COVAX долучилися вже понад 150 країн. Частина учасників фінансує розробку вакцини з власного бюджету, а країни-члени ініціативи з низьким доходом можуть отримати вакцини безкоштовно, як благодійну допомогу.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я припускає, що взимку смертність від коронавірусу може досягти піку.
  • Європейська комісія підписала перший договорів на закупку вакцин від коронавірусу з компанією AstraZeneca. Усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз.
  • Уряд Китаю схвалив клінічні випробування на людях нової вакцини від COVID-19, створеної з використанням клітин комах.
  • 27 липня американською компанія Moderna Inc заявила, що перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
  • Раніше розроблена компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!