ЄС підписав перший договір на закупку вакцин від коронавірусу

unsplash.com

Європейська комісія підписала перший договір на закупку вакцин від коронавірусу з компанією AstraZeneca. Усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз.

"Контракт дозволить придбати вакцину проти COVID-19 для всіх держав-членів ЄС, а також зробити пожертвування для країн з нижчим та середнім рівнем доходу або перенаправити в інші європейські країни. За контрактом усі країни-члени ЄС отримають 300 мільйонів доз вакцини від AstraZeneca з можливістю отримати ще 100 мільйонів", — повідомили у пресслужбі ЄК.

Вакцина від коронавірусу AstraZeneca дала хороші результати у фазі I /II з безпеки та імуногенності й тепер перебуває на II/III фазі масштабних клінічних випробувань. За ІІ етапі випробування проводиться серед невеликої групи пацієнтів із захворюваннями, коли перевіряється безпека застосування, ефективність лікування, запобігання захворюванню та дозування. На ІІІ — підтверджується ефективність та дозування, виявляються побічні ефекти. Такі дослідження проводяться серед великої групи хворих пацієнтів.

Єврокомісія планує також підписати угоди ще з чотирма розробниками — Sanofi-GSK, Johnson & Johnson, CureVac і Moderna.

Що відомо

  • Уряд Китаю схвалив клінічні випробування на людях нової вакцини від COVID-19, створеної з використанням клітин комах.
  • 27 липня американською компанія Moderna Inc заявила, що перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
  • Раніше розроблена компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
  • Головний санлікар України Віктор Ляшко повідомив, що Україна отримає від ВООЗ вакцину для 20% населення країни.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
  • Раніше ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків проти COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • Уряд Великої Британії підписав угоду на купівлю ще 90 тисяч доз вакцини проти COVID-19 у трьох фармацевтичних компаній.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!