У ВООЗ визначили категорії людей, які можуть першими отримати вакцини від COVID-19

АР

Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.

За словами головної вченої Сум’ї Свамінатан, у ВООЗ попередньо визначили категорії пацієнтів, яким нададуть пріоритетний доступ до вакцини, повідомляє The New York Times.

Хто отримає в першу чергу

  • люди, які працюють у сферах найбільшим ризиком зараження, зокрема медичні працівники або поліція;
  • люди з категорії особливо вразливих пацієнтів, зокрема літні або з супутніми захворюваннями;
  • люди, які працюють або живуть у місцях з високим ризиком передачі вірусу, зокрема в'язниці або будинки для людей похилого віку.

У ВООЗ сподіваються, що цьогоріч розроблять кілька сотень мільйонів доз вакцини, а до кінця 2021 року - 2 мільярди доз.

"Я сподіваюся, я налаштована оптимістично. Але розробка вакцин - це складна справа, вона пов'язане з великою невизначеністю. Добре, що у нас багато вакцин і платформ для їх розробки, тому, навіть якщо перша або друга зазнають невдачі, ми не повинні втрачати надію, ми не повинні здаватися", - заявила Свамінатан.

Вона також зазначила, що наразі близько десяти потенційних вакцин випробовують на людях і деякі країни вже почали укладати угоди з фармацевтичними компаніями навіть до появи офіційно затверджених вакцин.

Що відомо

  • Україна розпочала переговори щодо поставки в Україну майбутньої вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19.
  • Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди підписали угоду про закупівлю 400 мільйонів доз майбутньої вакцини від COVID-19 для всіх громадян ЄС. Про це у Twitter повідомив міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Спан.
  • За словами групи країн, йдеться про вакцину AZD1222, розроблену в Оксфордському університеті, яка нині проходить випробування. За словами AstraZeneca, нещодавно вона уклала аналогічні угоди зі Сполученим Королівством та Сполученими Штатами.
  • У ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • Раніше у ВООЗ повідомляли, що у світі триває розробка 133 потенційних вакцин від коронавірусу. Більшість з них перебувають на доклінічній стадії випробувань.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!