Зеленський про ситуацію в Ізраїлі: Ми не повинні дати терору жодного шансу

. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз увага світу прикута до подій на Близькому Сході через напад терористів ХАМАСу на Ізраїль і "ніхто не забуде те що вони зробили".

Про це Володимир Зеленський сказав під час щорічної сесії Парламентської асамблеї НАТО, передає кореспондентка Суспільного.

"У ці дні наша увага прикута до Близького Сходу. Ніхто ніколи не зможе забути те, що зробили терористи в Ізраїлі. Тисячі ракет проти мирних міст, розстріл людей в автомобілях на дорогах, чоловіків, жінок, дітей. Нікого не помилували. Залиті кров'ю вулиці, заручники. Самі терористи надали світові кадри звірств. Побиті жінки, викрадені люди похилого віку, викрадені діти, і ми ще не знаємо, скільки людей було захоплено і жорстоко вивезено терористами. Вони навіть намагалися принизити мертвих, знущаючись над їхніми тілами. І все це ми бачили в Ізраїлі", — сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що ізраїльські журналісти та громадяни Ізраїлю тепер переконалися, що те саме зло, які вони бачать у себе, бачили й в Україні, куди вдерлась Росія.

"І самі ізраїльтяни, ізраїльські журналісти, які були тут, в Україні, які були в Бучі, тепер бачать, що вони бачили те саме зло там, куди прийшла Росія. І єдина різниця в тому, що там є терористична організація, яка напала на Ізраїль, а тут — терористична держава, яка напала на Україну. Наміри декларуються різні, але суть однакова. Ви це бачите. Ви бачите ту ж саму кров на вулицях. Ви бачите ті ж самі цивільні машини, які розстрілюються. Ви бачите ті ж самі тіла закатованих людей", — сказав Зеленський.

На думку Володимира Зеленського у ситуації, яка сталася найнебезпечнішими є дві речі.

"По-перше, шокуюча радість підтримуваних державою пропагандистів РФ. Тільки уявіть, вони називають дітей, які зараз перебувають у заручниках у терористів в Газі, трофеями. Саме так, як РФ захопила тисячі українських дітей під час своєї агресії проти України. І друге — це несприйняття того, що відбувається. Іран не може сказати, що він не має нічого спільного з тим, що відбувається в Україні, якщо він продає "шахеди" Росії. Іран не може сказати, що він не має нічого спільного з тим, що відбувається в Ізраїлі, якщо його офіційні особи заявляють про підтримку того, що відбувається в Ізраїлі", — сказав Зеленський.

Президент України підкреслив, що єдність повинна і може зупинити зло.

"Наше прагнення до миру, а не їхнє прагнення до крові, повинно визначати, як буде жити світ. Ми не повинні дати терору жодного шансу", — сказав Зеленський.

Напередодні газета The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела писала, що Іран допомагав палестинському руху ХАМАС спланувати атаку на Ізраїль 7 жовтня.

7 жовтня президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що терористи ХАМАС мають покровителів в Ірані.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.