Тегеран не причетний до нападу ХАМАС на Ізраїль — місія Ірану в ООН

. Палестинці перевозять полоненого ізраїльського цивільного (у центрі) з кібуцу Кфар-Азза в Сектор Гази, 7 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Hatem Ali

Представництво Ірану в ООН заявило про непричетність Тегерана до нападу терористичного угруповання ХАМАС на Ізраїль, що призвело до активізації війни та великої кількості жертв.

Про це повідомляє агентство Reuters.

"Рішучі заходи, вжиті Палестиною, являють собою цілком законний захист від семи десятиліть репресивної окупації та жахливих злочинів, скоєних незаконним сіоністським режимом", — йдеться в заяві місії Ірану в ООН.

У заяві також йдеться, що Іран підтримує Палестину.

"Однак ми не беремо участі у відповіді Палестини, оскільки вона приймається виключно самою владою країни", — додали в місії Ірану в ООН.

Напередодні газета The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела писала, що Іран допомагав палестинському руху ХАМАС спланувати атаку на Ізраїль 7 жовтня.

7 жовтня президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що терористи ХАМАС мають покровителів в Ірані.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.