Президент Ізраїлю заявив, що Іран причетний до атаки ХАМАС на країну

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог. АР/Heinz-Peter Bader

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог вважає, що терористи ХАМАС, які вранці 7 жовтня атакували країну, мають покровителів в Ірані.

Про це глава Ізраїлю написав у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Сьогодні ми побачили справжнє обличчя ХАМАС — терористичної армії, головною метою якої є холоднокровне вбивство невинних чоловіків, жінок та дітей. За підтримки та керівництві своїх довірених командирів в Ірані вони здійснили неспровокований мерзотний напад на єврейську державу в єврейський святий день. Невинних мирних мешканців було вбито та поранено, і багато з них досі зазнають нападів. Ізраїль подолає всі труднощі", — йдеться у дописі Ісаака Герцога.

Герцог також закликав ООН засудити дії ХАМАС, його союзників та прихильників в Ірані.

"Настав час твердо стояти разом з Ізраїлем у його справедливій ​​та моральній боротьбі перед огидним ворогом", — наголосив президент Ізраїлю.

Що відомо про ситуацію в Ізраїлі

Вранці 7 жовтня Ізраїль атакували з Сектору Газа. По центральних та південних районах Ізраїлю завдано масованого ракетного удару. Є загиблі, сотні людей поранені. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що терористи також намагалися проникнути на південь Ізраїлю з Гази. Мешканців просять залишатися у своїх домівках.

Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль перебуває у стані війни. Міністр оборони Ізраїлю запровадив особливий стан у центральній частині країни після обстрілів із Гази.

ХАМАС заявив, що випустив 5000 ракет по Ізраїлю під час своєї ранкової атаки. В МЗС України Суспільному повідомили, що наразі не мають даних щодо постраждалих українців.

За даними МЗС, громадян України наразі немає серед постраждалих внаслідок бойових дій в Ізраїлі.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.