Іран допомагав ХАМАС планувати атаку на Ізраїль — WSJ

. Військовослужбовці збройних сил Ірану, 22 вересня 2014 р., фото: AP

Іран допомагав палестинському руху ХАМАС спланувати атаку на Ізраїль 7 жовтня.

Про це пише газета The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

За інформацією газети, офіцери Корпусу вартових ісламської революції із серпня опрацьовували з представниками ХАМАС деталі нападу. Зустрічі проходили у столиці Лівану — Бейруті. За даними видання, 2 жовтня на зустрічі в Бейруті Іран схвалив напад на Ізраїль.

Джерела WSJ стверджують, що офіцери іранського Корпусу вартових ісламської революції з серпня розробляли разом із ХАМАС плани повітряного, наземного та морського вторгнення до Ізраїлю. Деталі операції уточнювали з представниками чотирьох угруповань, які підтримували Іран, зокрема із ХАМАС та шиїтським бойовим угрупуванням "Хезбалла".

Інформацію про причетність Ірану підтвердили також неназваний європейський чиновник та радник уряду Сирії.

7 жовтня президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що терористи ХАМАС мають покровителів в Ірані.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.