Bloomberg: У Пентагоні готові передати Україні ракети ATACMS, як тільки Байден погодиться

Керована ракета великої дальності ATACMS, фото: Lockheed Martin

У міністерстві оборони США заявили про готовність передати Україні частину ракет великої дальності ATACMS з касетною бойовою частиною, як тільки американський президент Джо Байден ухвалить відповідне рішення.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Як пишуть журналісти, помічник глави Пентагону з питань закупівель Даг Буш розповів, що "армія вже давно готова до такого розвитку подій".

Водночас посадовець зазначив, що тип ракет, які Сполучені Штати в перспективі відправлять Україні, вже визначені.

"Ми готові (передати Україні ракети ATACMS — Ред.), коли і якщо президент вирішить це зробити", — підкреслив Буш.

Bloomberg додає, що існує кілька модифікацій ракет, зокрема з касетними боєприпасами чи звичайними боєголовками. Касетне озброєння ATACMS має дальність 25-300 кілометрів. Ракети несуть 300-950 касетних боєприпасів.

ATACMS для України

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.

Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

22 вересня американський лідер оголосив про новий пакет допомоги для України. У переліку наданого озброєння ATACMS не було.

Що відомо про ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Однак головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.