Комітет Конгресу США схвалив проект резолюції про ракети ATACMS для України

. Фото: AP

Проект резолюції, який закликає уряд США надати Україні ракети великої дальності ATACMS, підтримали в Комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США. Про це повідомляє Голос Америки.

За документ члени комітету проголосували переважною більшістю. Це рішення дозволяє винести документ на голосування у Конгрес. Видання зазначає, що хоча резолюція, на відміну від закону, не має обов'язкової сили і таким чином буде вагомим аргументом на користь передачі Україні ракет ATACMS. "Ця резолюція закликає адміністрацію Байдена надати Україні ракети ATACMS. Її створено двопартійними зусиллями. ATACMS є критично важливими для успіху України в контрнаступі. Вони мають радіус дії понад 300 кілометрів, що дозволяє українцям завдавати ударів по територіях, які зараз підконтрольні Росії", — заявив республіканець від штату Техас, Майкл Маккол під час слухань.

В тексті проекту резолюції йдеться, що Палата представників закликає США негайно надати Україні ракети ATACMS. Проект також, закликає союзників і партнерів США передати Україні подібні ракети. Необхідність надати Україні ракети ATACMS аргументується наступним чином:

  • Затримка надання Україні більш вагомої допомоги, зокрема ракет високої дальності, затягує війну;
  • Велика Британія вже передала Україні аналоги ATACMS, - ракети Storm Shadow. І Це не спровокувало жодної суттєвої реакції з боку Росії;
  • Уряд Франції також оголосив, що надасть власні ракети великої дальності;
  • США та країни-союзники разом володіють тисячами ракет ATACMS, які можуть бути передані Україні;
  • Тим часом арсенал ракет великої дальності РФ значною мірою перевершує український;
  • Резолюція також наголошує, що іранські дрони, які атакують українську цивільну інфраструктуру та розташовані в окупованому Криму, — знаходяться в радіусі дії ракет ATACMS.