Данілов: Україна не битиме ракетами ATACMS по території Росії

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов. Фото: Getty Images

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не буде використовувати американські ракети ATACMS для ударів по території Росії.

Про це посадовець повідомив у інтерв'ю іспанському виданню ABC.

Данілов підкреслив, що ракети, які передадуть США, "будуть використовуватися виключно для захисту української території".

"На території РФ ми їх (ATACMS — Ред.) використовувати не будемо, у нас є домовленості про це з нашими партнерами", — сказав секретар РНБО.

Водночас посадовець додав, що "перенесення війни на територію Росії необхідне для захисту України".

"Це наше завдання — бити власною зброєю по військових об'єктах РФ, з яких майже щодня здійснюються атаки на наших дітей", — підсумував Данілов.

ATACMS для України

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США 21 червня ухвалив проєкт резолюції, який закликає уряд передати Україні ATACMS.

22 вересня телеканал NBC News поінформував, що Байден під час зустрічі зі Зеленським пообіцяв надати "невелику кількість" ATACMS.

Своєю чергою The Washington Post написала, що Білий дім близький до рішення поставити ATACMS із касетною бойовою частиною. Газета пояснювала, що таких ракет у США більше, ніж оснащених "унітарною" БЧ.

Згодом Financial Times із посиланням на джерела вказувала, що адміністрація Байдена ухвалила рішення відправити в Україну ракети ATACMS ще до візиту Зеленського, але не хотіла про це оголошувати.

22 вересня американський лідер оголосив про новий пакет допомоги для України. У переліку наданого озброєння ATACMS не було.

Що відомо про ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Однак головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.