Президент Литви закликав Грузію приєднатися до санкцій проти РФ

ЗМІ
Президент Литви Гітанас Науседа під час пресконференції за результатами другого саміту Люблінського трикутника у Львові, 11 січня 2023 рік. Фото: УНІАН/Микола Тис

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Грузії важливо синхронізувати геополітичний курс із зовнішньополітичними пріоритетами ЄС і послідовною підтримкою санкційної політики проти РФ.

Про це Гітанас Науседа сказав під час зустрічі з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі, яка відвідує Литву з візитом, передає Alkas.

Зокрема лідери країн обговорили перспективи європейської інтеграції, хід реалізації реформ і рекомендацій Європейської комісії та безпекову ситуацію в регіоні.

Під час зустрічі президент Литви сказав, що для того, щоб Грузії отримати статус країни-кандидата в ЄС, необхідно продемонструвати прогрес у проведенні реформ і реалізації рекомендацій Євросоюзу, особливо в таких питаннях, як політична деполяризація суспільства, судова реформа, деолігархізація і свобода ЗМІ.

За його словами, також важливо синхронізувати геополітичний курс Грузії із зовнішньополітичними пріоритетами Євросоюзу і послідовною підтримкою санкційної політики ЄС проти Росії.

У травні цього року генеральний секретар керівної партії Грузії "Грузинська мрія" та мер Тбілісі Каха Каладзе заявив, що влада не вважає обов'язковим узгоджувати політику країни з зовнішньополітичною лінією ЄС, доки Грузія не є членом євроспільноти.

23 червня 2022 року Європейська Рада на саміті у Брюсселі ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз, але відмовила Грузії. Також статус кандидата було надано Молдові.

3 квітня 2022 року прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що Грузія не запроваджуватиме економічні санкції проти Росії за війну в Україні через побоювання військової агресії з боку Кремля.