Зеленський підбив підсумки свого західного турне

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 24 вересня, фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки свого західного турне, заявивши, що тиждень був дуже продуктивним, і що є багато хороших оборонних та інших рішень.

Про це він сказав під час вечірнього звернення 24 вересня.

"Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів – це й артилерія, потрібні снаряди, ракети для "хаймарсів", ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини. І ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою. Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США", — сказав Зеленський.

Також він наголосив, що рішення Америки про спільне виробництво зброї та оборонних систем, зокрема й ППО, є історичним.

"Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу. І це нова якість оборонної промисловості України – значно сильніша", — зазначив президент.

Він зауважив, що провів важливі зустрічі як у Конгресі у Вашингтоні, так і у канадській Оттаві.

"Ми маємо економічні домовленості – і з урядами, і бізнесом. Є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою. У Вашингтоні – меморандум щодо взаємодії в енергетиці. В Оттаві – домовленість щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. Очевидний інтерес великих компаній і США, і Канади працювати в Україні", — додав Зеленський.

Що відомо про візит Зеленського до США та Канади

Зеленський 19 вересня прилетів до Сполучених Штатів. Президент України взяв участь у засіданні Генасамблеї ООН та Радбезу Організації.

У США він здійснив низку зустрічей зі світовими лідерами. Зеленський 21 вересня провів перемовини з американським колегою Джо Байденом.

Вранці 22 вересня президент з дружиною Оленою прибув до Канади. Там він зустрівся з прем'єром Джастіном Трюдо й виступив у парламенті.