Бюджет Пентагону: 300 млн доларів для України залишаються у проєкті — спікер Палати представників

Важливо
Фото: Associated Press

Спікер Палати представників Конгресу США, республіканець Кевін Маккарті у суботу, 23 вересня, заявив, що збереже допомогу Україні в законопроєкті про фінансування Пентагону. Таким чином він змінив свою заяву, зроблену днем раніше, про вилучення цих коштів.

Про це пише The Hill.

“Маккарті заявив журналістам, що він вирішив залишити 300 мільйонів доларів допомоги Україні в законопроєкті після того, як зрозумів, що інший документ щодо витрат, який має бути прийнятий наступного тижня — той, що фінансує Державний департамент і закордонні операції — також включає в себе гроші для Києва”, — зазначає видання.

Спікер сказав, що вилучити допомогу Україні з бюджету Державного департаменту та закордонних операцій "стає дедалі важче", тому він вирішив залишити гроші для України в обох бюджетах.

Наступного тижня Палата представників має провести єдине процедурне голосування для ухвалення чотирьох законопроєктів про асигнування, включаючи ті, що фінансують Пентагон, Державний департамент та закордонні операції, нагадує The Hill.

Законопроєкт про фінансування Пентагону включає 300 мільйонів доларів “на надання допомоги, включаючи навчання; обладнання; матеріально-технічне забезпечення, постачання та послуги; оклади та стипендії; забезпечення; та розвідувальна підтримка військових і національних сил безпеки України, а також інших сил або груп, визнаних і підпорядкованих уряду України, включаючи державні установи в Україні, які беруть участь у протистоянні російській агресії проти України, для заміни будь-якої зброї або предмети, надані Уряду України зі списку Сполучених Штатів”.

Раніше генерального інспектора Пентагона Роберта Сторча обрали головним контролером допомоги, яка надходить в Україну від Сполучених Штатів та інших країн.

Виділення коштів Україні від США та їх аудит

Оскільки Сполучені Штати продовжують надсилати мільярди доларів допомоги Україні, деякі члени Конгресу, зокрема республіканці, закликають посилити нагляд, щоб запобігти шахрайству та зловживанням.

Так, генеральний інспектор Пентагону створив нову команду в Україні для кращого моніторингу допомоги Києву з боку США у сфері безпеки. В організації повідомили, що високопоставлений представник США почав роботу в Україні наприкінці серпня, а додатковий персонал очікується до кінця вересня.

Це стало першим випадком, коли генеральний інспектор оборони матиме персонал в Україні після вторгнення Росії в лютому 2022 року, заявила прессекретарка Меган Рід.

Президент США та інші високопосадовці адміністрації пообіцяли продовжувати допомагати Україні стільки, скільки це буде потрібно.