Зеленський прибув із візитом до Сполучених Штатів

Олена та Володимир Зеленські прибули до Сполучених Штатів 18 вересня, 2023 року. Фото: Telegram/Олена Зеленська

Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська 18 вересня прибули до Сполучених Штатів. У рамках візиту вони візьмуть участь в Генеральній асамблеї та зустрінуться з очільниками різних країн та організацій.

Зеленський у своєму Telegram зазначив, що з аеропорту спершу відправляється до українських військових, які проходять лікування та реабілітацію у США.

"Передусім — підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі — важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки", — вказав президент.

За словами глави держави, "вже намічені вагомі двосторонні зустрічі".

"Територіальна цілісність держави — ключовий принцип усіх базових міжнародних документів, зокрема Статуту ООН. І треба повернути йому повну силу, зруйновану російським вторгненням, та збільшити можливості ООН зупиняти агресії та запобігати їм. Україна зробить чітку пропозицію щодо цього членам ООН", — підкреслив Зеленський.

Український президент також додав, що у Вашингтоні заплановані переговори з американським колегою Байденом, Конгресом, журналістами та військовим керівництвом США.

Перша леді України Олена Зеленська опублікувала фото із візиту в США. Вона виступить на різних полях Генасамблеї ООН. Зокрема, розповість про життя українських дітей та жінок у стані війни.

У планах зустріч із родиною Клінтон, відкриття виставки про зруйновану культурну спадщину України та низка важливих двосторонніх зустрічей, зокрема із генеральним директором ВООЗ.

З аеропорту Зеленський попрямував до лікарні, де проходять лікування та реабілітацію українські військові. Там він вручив нагороди бійцям, а також подякував американським лікарям.

Що відомо про візити Зеленського до США

Востаннє Володимир Зеленський їздив до Сполучених Штатів у грудні 2022 року, вперше покинувши Україну з початку вторгнення Росії. Тоді він виступив перед Конгресом, зустрівся із президентом США Джо Байденом у Білому домі, де провели спільний брифінг.

Цього року Володимир Зеленський також завітає у США. У Нью-Йорку він побуває на засіданні Генасамблеї ООН, де має зустрітися із лідерами інших країн. Після того у Вашингтоні планується зустріч із Байденом.