До Румунії прибули винищувачі F-16 для патрулювання повітряного простору

Винищувач F-16 під час військових навчань НАТО у Польщі, 12 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: Getty Images

Чотири винищувачі F-16 військово-повітряних сил Сполучених Штатів 22 вересня прибули на авіабазу Фетешті в Румунії для подальшого посилення повітряного патрулювання НАТО в регіоні Чорного моря.

Про це повідомляється у пресрелізі, який опубліковано на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

"Я вітаю розгортання Сполученими Штатами додаткових винищувачів F-16 для місії НАТО з повітряного контролю в Румунії", – сказав виконуючий обов’язки речника НАТО Ділан Вайт.

За його словами, цей крок надсилає "чітке повідомлення" про готовність захищати кожну країну-члена НАТО.

"Оскільки Росія продовжує свою жорстоку агресивну війну проти України, ми бачили низку ударів по українській інфраструктурі дуже близько до території НАТО. Ми залишаємося пильними та підтримуємо тісний контакт із членами Альянсу в регіоні", — сказав Вайт.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну НАТО посилила свою присутність у східній частині Альянсу, включно з новими багатонаціональними бойовими групами, посиленням повітряної та морської присутності та регулярними розвідувальними польотами.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

Згодом міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

9 вересня у Румунії у районі Плауру повіту Тулча знову були виявлені фрагменти безпілотника, схожого на ті, що використовуються російською армією.

13 вересня у Румунії, ймовірно, виявили уламки дрона в районі сіл Нуфурул і Вікторія повіту Тулча після атаки Росії на Одеську область.