У НАТО кажуть, що не бачать ознак наміру Росії напасти на Румунію

friendsofeurope.org

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив про відсутність ознак того, що Росія має намір напасти на Румунію.

Про це посадовець повідомив під час відвідування школи поблизу Бухареста 11 вересня, передає видання Agerpres.ro.

"Немає жодних ознак того, що РФ має намір напасти на країну-члена Альянсу, чи то Румунію, чи будь-яку іншу державу. І це є результатом потужності й сили Альянсу. Ми є першим елементом стримування", — зазначив Джоане.

Водночас заступник генсека НАТО назвав зрозумілим занепокоєння румунів, які живуть поблизу дунайського кордону з Україною і чують шум війни, адже це "викликає хвилювання і тривогу".

"Однак немає ніякого ризику для Румунії, що вона буде втягнута в конфлікт або він пошириться на неї", — продовжив посадовець.

Щодо частин безпілотників, знайдених на території країни, Джоане сказав, що немає жодних ознак наміру Росії завдати удару по Румунії.

"Очевидно, що Румунія проводить розслідування. І я переконаний, що в майбутньому все буде з'ясовано і представлено громадськості. Отже, перш за все, це не є навмисною атакою", — підсумував заступник генсека НАТО.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

Згодом міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

9 вересня у Румунії виявили уламки ще одного дрона. Президент країни заявив про "неприйнятне порушення повітряного простору".