Міністр оборони Румунії: На території країни знайшли уламки, які могли бути дроном

Міністр оборони Румунії Ангел Тілвар під час спілкування з пресою на зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні, Вашингтон, 30 березня 2023 рік. Фото: АР/Manuel Balce Ceneta

Міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

Про це Ангел Тілвар сказав у коментарі Antena 3 CNN.

За першою інформацією, було виявлено кілька частин дрона, який Росія використала для атак на деякі об'єкти в Україні, а це означає, що безпілотник розбився на румунській території.

"Я підтверджую, що були виявлені частини, які могли б бути дроном", — заявив очільник Міноборони Румунії.

Зазначається, що знахідку було зроблено у повіті Тулча, в районі Плауру, на кордоні з Україною, після вчорашніх нічних атак на дунайські порти України.

Наразі Ангел Тілвар перебуває в районі, де були виявлені уламки дрона.

"Було видно, що за досить короткий проміжок часу була серія атак, які Росія здійснила по українських портах і складах, тому я вважаю важливим посилити заходи безпеки. У нас буде більше спостережних пунктів, більше патрулів", — сказав Тілвар.

5 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що на території країни нібито не падали російські безпілотники. Йоганніс запевнив, що жоден дрон чи жодна його частина не досягла території Румунії.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.