Румунія розширила заборону на польоти вздовж українського кордону по Дунаю

Міністр оборони Румунії Анхель Тілвар (другий зліва) відвідує райони в дельті Дунаю поблизу українського кордону, 6 вересня 2023 р., фото: Міністерство оборони Румунії через AP

Румунія з 13 вересня запровадила додаткові обмеження щодо польотів у прикордонному з Україною повітряному просторі.

Про це повідомили на сайті Міноборони Румунії.

Йдеться про простір вздовж Дунаю між містами Суліною та Галацем глибиною від 20 до 30 км від українського кордону та висотою до 4 км.

У цій зоні заборонені польоти як пілотованих, так і безпілотних повітряних суден, за винятком державних (зокрема літаки Мобільної служби невідкладної допомоги, реанімації та евакуації, а також повітряних суден, що перебувають у надзвичайній ситуації).

Водночас заборона не стосується польотів цивільних літаків у зоні аеродромного контролю аеропорту Тулча.

Обмеження запровадили два відомства, які відповідальні за управління румунським повітряним простором — Міністерство транспорту та інфраструктури спільно з Міністерством національної оборони Румунії.

Повідомлення про обмеження на польоти типу NOTAM розіслали по офіційних каналах зв'язку компетентним цивільним та військовим авіаційним органам влади.

Попередні ж обмеження, запроваджені Румунією у травні 2022 року, стосувалися простору вздовж усього кордону з Україною, а не лише дунайської ділянки, глибиною до 8 км від нього та заввишки до 1 км.

"На тлі посилення російських атак на українські порти на Дунаї були потрібні заходи щодо розширення обмежень для забезпечення більш ефективних можливостей моніторингу та контролю використання повітряного простору", — зазначають у відомстві.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.

В той же день міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів у Румунії.

Згодом міністр оборони Румунії Ангел Тілвар підтвердив, що на території країни було знайдено уламки російського безпілотника.

9 вересня у Румунії виявили уламки ще одного дрона. Президент країни заявив про "неприйнятне порушення повітряного простору".