Кулеба відреагував на заперечення Румунії щодо падіння "шахедів" на її території: "Україна має фотодокази"

Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував заперечення Румунії щодо падіння на її території російських безпілотників 4 вересня.

Про це глава дипломатії сказав після конференції присвяченої саміту перших леді та джентельменів, повідомила кореспондентка Суспільного.

На думку Кулеби, румунська сторона наразі "взяла паузу, аби повністю дослідити й зробити висновки" стосовно того, що сталося.

"Загалом є тенденція на намагання не ескалювати інтерпретацію тих чи інших подій з боку партнерів, щоб просто не бути втягнутими в безпосередній конфлікт. І це стосується не лише подій в Україні, а й коло. Польща страждала від штучного притоку мігрантів з Білорусі, намагалася здійняти хвилю в НАТО, то їй теж сказали, що ви давайте не занадто загострюйте", — пояснив міністр.

Очільник МЗС підкреслив, що для України абсолютно очевидно, що сталося.

"У нас є фотодокази, ми готові ними поділитися, але остаточні висновки буде робити румунська влада, яка потім не тільки має зробити висновки, але й сказати, що вона буде з цим робити і тут висновки зробити простіше, ніж потім щось з ними зробити. Через те і така надобережна реакція", — додав Кулеба.

Що відомо про падіння дронів РФ у Румунії

Уночі 4 вересня Росія атакувала південь Одещини дронами типу Shahed-136. У двох громадах Одещини влучили та пошкодили складські та виробничі будівлі, устаткування аграрних та промислових підприємств

Вранці речник МЗС Олег Ніколенко з посиланням на інформацію від ДПСУ вказав, що вночі під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту на Одещині російські "шахеди" впали та здетонували на території Румунії.

Однак у Міноборони Румунії спростували цю інформацію та заявили, що атаки РФ не становили прямої загрози території країни.