Президент Бразилії заявив, що Путіна не арештують під час зустрічі G20 у 2024 році

Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі групи БРІКС, Бразилія, 14 листопада 2019 р., фото: AP

Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва заявив у кулуарах зустрічі G20, що російського лідера Володимира Путіна не заарештують у Бразилії, якщо він відвідає зустріч G20 у Ріо-де-Жанейро наступного року.

Про це пише Reuters.

В інтерв’ю в кулуарах зустрічі G20 у Делі Лула сказав, що Путіна запросять на захід наступного року.

"Я вірю, що Путін може легко поїхати до Бразилії. Що я можу вам сказати, це те, що якщо я буду президентом Бразилії, і він приїде до Бразилії, його ні в якому разі не заарештують", — сказав Лула.

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, звинувативши його у воєнному злочині у незаконній депортації сотень дітей з України. Росія заперечує причетність до воєнних злочинів або насильницького вилучення українських дітей. Путін неодноразово пропускав міжнародні зустрічі, і не був присутній на G20 у Делі, відправивши міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Бразилія підписала Римський статут, який призвів до заснування Міжнародного кримінального суду.

У суботу країни G20 прийняли консенсусну декларацію, у якій не засуджували Росію за війну в Україні, але закликали всі держави не застосовувати силу для захоплення території.

Що відомо про саміт G20 в Індії

Саміт G20 відбувається у Нью-Делі 9-10 вересня. У списку запрошених серед постійних членів "Великої двадцятки" є також і Росія.

У посольстві Сполучених Штатів, коментуючи Суспільному присутність РФ серед учасників зустрічі держав G20, наголосили, що ніхто не повинен давати Путіну платформи для просування війни.

"Усі винні за вчинення воєнних злочинів мають бути покарані, а також ті, хто їм допомагає. Ми також заявили, що вважаємо, що будь-яка нація не повинна давати Путіну платформу для просування його агресивної війни", — зазначили в американському дипломатичному відомстві.

У списку запрошених на саміт "Великої двадцятки" України немає.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна "не матиме для Росії жодного значення", адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.