Путін у жовтні може здійснити візит до Китаю — Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін і голова Китаю Сі Цзіньпін у Великому Кремлівському палаці в Москві 21 березня 2023 року.Фото: Associated Press

Президент РФ Володимир Путін планує в жовтні здійснили візит у Китай, що може стати його першою закордонною поїздкою після видачі Міжнародним кримінальним судом ордера на його арешт.

Про це повідомило Bloomberg із посиланням на неназвані джерела.

Агентство вказує, що керівник Кремля прийняв запрошення глави Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у форумі "Один пояс і один шлях".

Як зазначили співрозмовники Bloomberg, президент Росії готовий відвідувати тільки ті країни, де служба безпеки може повністю гарантувати його недоторканність, і Китай є одним із таких місць.

До слова, Путін не залишав територію РФ відтоді, як суд у Гаазі видав ордер на його арешт в березні 2023 року. Він нібито відвідував тимчасово окуповані території України, але в ГУР запевняють, що це був двійник.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

МКС 17 березня 2023 року видав ордер на арешт Путіна та російської уповноваженої з прав неповнолітніх Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Відтак, якщо вони виїдуть за територію РФ у країни, які є учасниками Міжнародного кримінального суду та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до Гааги.

Головний прокурор МКС Карім Хан підкреслив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової не має терміну давності.