У МЗС Росії назвали "юридично нікчемним" рішення МКС щодо арешту Путіна

. Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, 18 травня 2022 року. Фото: МЗС РФ

Речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що рішення Міжнародного кримінального суду про арешт президента РФ Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової не мають для Росії жодного значення, зокрема з правового погляду.

"Невизнаний Росією МКС заявив, що видав ордери на "арешт" Путіна і Львової-Бєлової. Рішення Міжнародного кримінального суду про "арешт" не мають для РФ жодного значення, зокрема з правового погляду, вони юридично нікчемні", — заявила Захарова.

За словами Захарової, Росія не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

"Здорово, що міжнародне співтовариство оцінило роботу з допомоги дітям нашої країни", — заявила Львова-Бєлова про ордер МКС, передають "РИА Новости".

Що відомо про рішення МКС про арешт Путіна і Львової-Бєлової

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Інформація про це розміщена на саті суду. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

"Сьогодні, 17 березня 2023 року, Друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох персон у контексті ситуації в Україні: Володимира Володимировича Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової", — ідеться у повідомленні.

Злочини були вчинені на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують обґрунтовані підстави вважати, що Путін і Львова-Бєлова несуть за них індивідуальну кримінальну відповідальність, зазначили у МКС.

Що відомо про звернення України до МКС

У 2014 та 2015 роках Україна звернулася до МКС із запитами щодо розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених на території України. У 2022-му році було ухвалено необхідні зміни до законодавства, які дозволили Офісу Прокурора МКС повноцінно здійснювати розслідування в Україні. Найближчим часом представництво офісу Прокурора МКС запрацює в Україні.

Прокурори Офісу Генпрокурора щодня працюють в тісному контакті з МКС щодо випадків насильницької депортації українських дітей, зазначають в Офісі Генпрокурора України. Забезпечують роботу представників МКС з потерпілими та свідками. Допомагають в отриманні всієї необхідної інформації. Для цього було підготовлено понад 30 запитів до органів державної влади та місцевого самоврядування.

До МКС було передано понад 40 томів матеріалів кримінального провадження. Зокрема, електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих.

У межах кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 КК України), перевіряється інформація щодо примусової депортації 16 226 дітей. Досудове розслідування триває та здійснюється СБУ.

Читайте також

Історичне рішення: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт Путіна