МКС може видати нові ордери на арешт Путіна за злочини “Групи Вагнера”

Президент РФ Володимир Путін під час наради щодо вибухів на Кримському мосту, 17 липня 2023 року, фото: Alexander Kazakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Міжнародний кримінальний суд може видати нові ордери на арешт російського президента Володимира Путіна за злочини групи ПВК "Вагнер".

Про це сказав голови МКС Пьотр Гофманський в коментарі Голосу Америки.

Справа щодо депортації дітей – не єдина справа, яку розслідує Міжнародний кримінальний суд, що потенційно може призвести до нових ордерів на арешт Путіна та найвищого керівництва Росії.

За словами голови МКС Пьотра Гофманського, нові ордери на арешт залежать у першу чергу від дій прокурора Міжнародного кримінального суду.

“Він (прокурор МКС, – ред.) може зробити запит на ордер на арешт в досудових суддів МКС, які вирішать, чи є підстави для видачі майбутніх ордерів на арешт. Але безумовно прокурор чітко заявив, що він активно займається новими розслідуваннями в Україні, так само як і в інших країнах та ми очікуємо, що буде більше дій з цього приводу”, – говорить Гофманський.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна "не матиме для Росії жодного значення", адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.