На литовсько-білоруському кордоні з'явились перші оборонні укріплення

. Депутат парламентського Комітету нацбезпеки та оборони Литви Лаурінас Кащюнас на КПП "Шумскас". Фото: Facebook/Лаурінас Кащюнас

На КПП "Шумскас", у Литві, 18 серпня з'явилися перші оборонні укріплення для зміцнення і контролю. Цей КПП та ще один — "Тверячус" литовська влада тимчасово закрила на кордоні з Білоруссю.

Про це у Facebook повідомив депутат парламентського Комітету нацбезпеки та оборони Литви Лаурінас Кащюнас, який особисто відвідав КПП "Шумскас".

"Процес йде. Після того, як були закриті КПП, поруч з'явилися перші фортифікаційні укріплення. До вашої уваги — закритий КПП "Шумскас", — йдеться у дописі Лаурінаса Кащюнаса.

За його словами ідея встановлення фортифікаційних укріплень та засобів контрмобільності з'явилася минулого року. У межах реалізації цієї ідеї у Литві буде 19 парків, у яких зберігатимуть засоби контрмобільності та фортифікаційні засоби. У разі потреби ці інженерні споруди будуть оперативно використані для зупинки противника. Перший такий парк з'явиться восени 2023 року, а реалізація всього проекту займе рік.

16 серпня уряд Литви ухвалив рішення про тимчасове закриття з 18 серпня пунктів пропуску "Шумскас" та "Тверячус" на кордоні з Республікою Білорусь.

Що відомо про ескалацію між Литвою та Білоруссю

4 серпня стало відомо, що Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів із Білоруссю у відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер".

8 серпня також повідомлялось, що Литва розглядає збільшення військового контингенту на кордоні Білоруссю.

31 липня Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Також у Литві розглядають можливість скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю. У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України.