Литва планує посилити охорону кордону з Білоруссю

. На фото: Литовський солдат патрулює дорогу біля литовсько-білоруського кордону, 2021 рік, АР

Литва розглядає збільшення військового контингенту на кордоні Білоруссю. Ситуація напружена через найманців ПВК "Вагнер", але стабільна. Литовські прикордонники не фіксують активності, однак ймовірність провокацій залишається високою.

Про це повідомив голова Служби охорони держкордону Литви Рустамас Любаєвас, пише Delfi.

"Ми з Міністерством внутрішніх справ Литви розглядаємо можливість збільшення наших потужностей на кордоні з Білоруссю. (...) Були ухвалені відповідні рішення. Найближчим часом ми плануємо збільшити наш контингент біля кордону з Білоруссю", – сказав голова Служби охорони держкордону Литви після зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою.

Любаєвас також запевнив, що Литва співпрацює зі службами сусідніх країн та готова до будь-яких сценаріїв.

"Предбачені певні алгоритми. Наші прикордонники з ними ознайомлені, проводимо навчання. Якщо ситуацію на кордоні нагнітатимуть, є можливість задіяти план, відповідно до якого на кордон прибуде Литовська армія, поліція та інші відомства", — додав Любаєвас.

Він зауважив, що військові навчання білоруської армії біля кордону з Польщею великої загрози не становлять.

"Маневри проходять, але їхні масштаби невеликі. Значної загрози на сьогоднішній день немає", — сказав голова Служби охорони держкордону Литви.

За даними литовської прикордонної служби, у Білорусі може перебувати близько 4500 найманців із приватної військової компанії "Вагнер".

Що відомо про ескалацію між Литвою та Білоруссю?

4 серпня стало відомо, що Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів із Білоруссю у відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер".

31 липня Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Також у Литві розглядають можливість скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю. У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України.