Литва може скоротити або закрити автобусне сполучення з Білоруссю

. Автобус на одній зі станцій в Білорусі. Фото: Getty Images

У Литві Мінтранс звернувся до Департаменту державної охорони з проханням оцінити, наскільки ризиковано здійснювати пасажирські перевезення автобусами до Білорусі, яка вважається союзником у війні проти України. Про це повідомляє литовський телеканал TV3.

У Міністерстві транспорту повідомили, що отримавши оцінку ризиковості такої діяльності, та може скоротити пасажирські перевезення до Білорусі або взагалі відмовитися від маршрутів.

За даними Управління безпеки на транспорті Литви, наразі існує 66 пасажирських автобусних маршрутів до та через Білорусь, цією діяльністю займаються 11 литовських та 22 білоруських перевізники, які діють згідно з міжнародної угоди між урядами країн.

"Міністерство транспорту та Адміністрація безпеки на транспорті Литви, отримавши оцінку Департаменту державної безпеки про те, що перевізникам ризиковано здійснювати пасажирські перевезення, вживуть певних заходів щодо скорочення або припинення пасажирських перевезень, які здійснювалися досі", - йдеться у листі.

Речниця Департаменту державної безпеки Аурелія Верніцкайте підтвердила, що розвідка отримала звернення Міністерства зв’язку та дасть на нього відповідь, але не стала уточнювати.