Науседа не виключає можливих провокацій з боку "вагнерівців", які знаходяться у Білорусі

Президент Литви Гітанас Науседа під час пресконференції за результатами другого саміту Люблінського трикутника у Львові, 11 січня 2023 рік. УНІАН/Микола Тис

Президент Литви Гітанас Науседа вважає присутність найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі серйозною загрозою, проте, за його словами, наразі вони не мають ознак можливих провокацій.

Президента Литви цитує національний мовник LRT.

"З моменту появи перших повідомлень про те, що у Білорусі можуть бути розміщені найманці ПВК "Вагнер", я відразу сказав, що ми не можемо виключити таку загрозу", — сказав глава країни.

Він також не виключив можливих провокацій з боку найманців проти Литви, Польщі та Латвії.

"Навіть якщо основні сценарії відрізняються або ми хочемо припустити, що ці сценарії різні й що, можливо, "вагнерівці" будуть спрямовані в Африку чи інші місця, справді дуже спокусливо бути тут, недалеко від нашого кордону, щоб не використовувати присутність для різних провокацій. Тому я вважаю, що загроза серйозна", — наголосив Гітанас Науседа. Президент Литви додав, що ситуація контролюється і розвідка посилюється.

"Також немає жодних перешкод для того, щоб литовська армія прийшла на допомогу прикордонникам. Це обов’язково буде зроблено", – сказав Науседа.

30 липня віцемаршалок Сенату Польщі Міхал Камінський заявив, що країна серйозно сприймає загрозу, пов’язану з присутністю найманців ПВК "Вагнер" поблизу польського кордону у Білорусі. І додав, що "вагнерівці" можуть спробувати зайти у Польщу з метою "тестування НАТО".

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".