Литва планує найближчим часом закрити частину КПП на кордоні з Білоруссю

. Фото: AP

У відповідь на передислокацію найманців ПВК "Вагнер" до Білорусі Литва планує закрити два із шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) із цією сусідньою країною.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічус, передає національний мовник LRT.

"Найближчим часом буде ухвалено рішення про закриття двох пунктів пропуску на кордоні. Якщо сьогодні у Польщі практично один пропускний пункт, то маємо їх шість. Одним із превентивних заходів буде скорочення шести контрольно-пропускних пунктів до чотирьох", — сказав він.

Розглядається питання про закриття пунктів пропуску у Шумську та Тверячусі. Рішення про це має ухвалити уряд.

Заступник командувача Служби охорони держкордону Литви (СОГГЛ) Саулюс Некрашявічюс повідомив, що закриття деяких чинних прикордонних пунктів на кордоні з Білоруссю знизить загрози.

Голова Комітету Сейму з національної безпеки та оборони Лаурінас Кащунас заявив, що з найманцями "Вагнера" в Білорусі закриття деяких литовських прикордонних пунктів є лише питанням часу.

"Закриття деяких точок – лише питання часу. Це обов'язково буде зроблено. Я можу зараз не вдаватися в деталі, які саме, але якщо ми побачимо, що ситуація погіршується, то також буде прийнято рішення щодо повного закриття кордону", – зазначив він.

Раніше стало відомо, що Польща, Литва та Латвія можуть спільно прийняти рішення про закриття своїх кордонів із Білоруссю, якщо на їхньому кордоні з країною відбудуться серйозні інциденти за участю ПВК "Вагнер".