МКС відповів на рішення Росії оголосити в розшук суддю, яка видала ордер на арешт Путіна

На фото: Президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту, МКС

Міжнародний кримінальний суд висловив «глибоку стурбованість» через те, що Росія оголосила у розшук кількох їхніх посадовців, зокрема і суддю Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Заяву оприлюднила пресслужба суду у вівторок, 1 серпня.

"Президія асамблеї країн-учасниць Римського статуту висловлює жаль з приводу цієї нової спроби підірвати мандат Міжнародного кримінального суду та повторює, що твердо підтримує суд, його обраних посадових осіб та його персонал. Ми ще раз підкреслюємо нашу повну довіру до МКС як до незалежного та неупередженого суду", — йдеться у повідомленні.

Суд наголосив на відданості держав-учасниць притягненню до відповідальності за воєнні злочини та закликав всі країни поважати його незалежність.

Що відомо про дії Росії у відповідь на ордер арештувати Путіна?

У липні 2023 року Міністерство внутрішніх справ РФ оголосило в розшук суддю МКС Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

Раніше Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора МКС Каріма Хана та суддю Сальваторе Розаріо, які видали ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.