Росія оголосила в розшук суддю МКС, яка видала ордер на арешт Путіна

Суддя МКС Томоко Акане. Фото: сайт МКС

Міністерство внутрішніх справ РФ оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.

Про це повідомляє видання РБК з посиланням на базу МВС РФ.

"Томоко Акане. Японка. Розшукується за статтею КК Росії", — йдеться в базі. За якою саме статтею, у картці розшуку не зазначається.

11 травня у Слідчому комітеті РФ заявили, що готуються оголосити в розшук суддів Міжнародного кримінального суду (МКС), які видали ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна і дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.

Слідчий комітет Росії заочно висунув звинувачення та оголосив у розшук прокурора МКС Каріма Хана та суддю Сальваторе Розаріо, які видали ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.