Угорщина має намір ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО восени

. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сидить поруч із заступником прем'єр-міністра Жолтом Семьеном під час голосування щодо заявки Фінляндії на вступ до НАТО в парламенті в Будапешті, Угорщина, в понеділок, 27 березня 2023 року. Фото: AP

Угорський законодавець Жолт Немет заявив, що його країна може ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО восени. Про це інформує агенство Reuters.

Депутат від правлячої партії заявив, що рішення Туреччини підтримати заявку Швеції відкрило двері для зміцнення Альянсу в момент необхідності.

"Немає необхідності скликати позачергову сесію парламенту раніше, щоб затвердити це рішення, оскільки схвалення Туреччини надійде пізніше". Ми приступимо до роботи в середині вересня, — заявив Жолт Немет (Zsolt Nemeth).

Процес ратифікації в Угорщині зупинився у парламенті з липня минулого року, коли прем'єр-міністр країни Віктор Орбан висловив побоювання щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО.

Однак міністр закордонних справ Угорщини на початку липня 2023 року заявив, що Будапешт не затягуватиме процес, якщо Туреччина відмовиться від своїх заперечень, що було зроблено в понеділок.

Що відомо про процес вступу Швеції до НАТО

Після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України у 2022 році Швеція та Фінляндія висловили бажання вступити до НАТО.

28 червня Туреччина погодилася схвалити приєднання північних країн до Альянсу. Наступного дня на саміті в Мадриді члени НАТО офіційно "запросили" їх вступити в Альянс.

Однак 23 січня 2023 року Ердоган сказав, що Туреччина не підтримає заявку Швеції на вступ у НАТО через акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран.

До слова, Анкара звинувачує Стокгольм у підтримці курдів, які заборонені Туреччині, та вимагає екстрадиції понад 130 підозрюваних, більшість з яких курдські сепаратисти.

У червні Швеція змінила законодавство щодо боротьби з тероризмом.

6 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що позитивне рішення щодо членства Швеції в НАТО цілком можливе на Вільнюському саміті.