Меморіальну дошку Михаїла Булгакова облили червоною фарбою

Колаж Суспільне Культура, Олег Слабоспицький/Facebook, Деколонізація.Україна/Telegram

На Андріївському узвозі оновили меморіальну табличку, присвячену російському письменнику Михаїлу Булгакову. Однак 28 травня невідомі залили її червоною фарбою. Про це у Telegram повідомляє проєкт "Деколонізація. Україна".

Ймовірно, таким чином активісти нагадали, що Булгаков ненавидів Україну і всіляко принижував у своїх творах. А також, можливо, є реакцією на поточний процес дерусифікації та протистояння зі сприйняттям Росії як агресора.

Табличку на фасаді будинку-музею Булгакова, що є філією музею історії Києва, оновили 26 травня. На це звернув увагу громадський активіст Олег Слабоспицький.

У своєму Facebook він зазначив: "У той час, коли тривають активні процеси дерусифікації та ім'я Булгакова нарешті масово зникає з назв вулиць разом з його дошками та пам'ятниками, у Києві без усяких погоджень відкривають нову дошку. Донедавна попередня дошка була завішена сміттєвим пакетом, як і кожен хороший русскій".

Замість російськомовного напису на меморіальній дошці на пошану Михайла Булгакова на стіні будинку-музею його імені, що на столичному Андріївському узвозі, тепер розміщено україномовний.

У коментарях директорка музею історії Києва Діана Попова зазначила: "Ця дошка висить дуже давно на цій будівлі, просто надписи на ній були російською мовою. А тепер ми повертаємо Булгакова рідному Києву в новому контексті"

Меморіальну дошку Михаїла Булгакова облили червоною фарбою. Скріншот із Facebook

Заклики закрити музей Булгакова

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Національна спілка письменників України закликала закрити музей Булгакова в Києві.

"Секретаріат Національної спілки письменників України заявив про недопустимість функціонування в Києві музею російського письменника М. Булгакова, який ненавидів Україну і паплюжив її у своїх творах", – йдеться у заяві НСПУ.

Водночас міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що не вважає такий крок доцільним.

"Чим завадив музей Спілці письменників не знаю. Булгаков киянин. (...) Я думаю, що спілці є чим займатися, ніж вирішувати питання музею Булгакова. Позиція очевидна точно не варто чіпати", сказав він.

Такої ж думки і директорка музею Людмила Губіанурі. Вона заявила, що музей сьогодні займається історією Києва, а його контекст набагато більший, аніж лише Михаїл Булгаков.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!