Купівля Індією російської нафти досягла рекордного рівня — Reuters

Прапор Індії на фоні штаб-квартири ООН у Нью-Йорку. Фото: Twitter / India at UN, NY

У квітні імпорт нафти в Індію з Росії зріс до нового рекордного рівня, ще більше скоротивши частку близькосхідних і африканських марок до найнижчого рівня за останні 22 роки.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані, отримані з торговельних джерел.

Агентство зазначає, що нафтопереробники Індії, третього за величиною імпортера та споживача нафти у світі, активно купують російську нафту після того, як деякі країни уникали закупівель у Москви через її вторгнення в Україну в лютому минулого року.

Згідно з даними, Індія у квітня імпортувала близько 1,9 млн барелів російської нафти в день, що приблизно на 4,4% більше, ніж у попередньому місяці. Закупівлі з РФ становлять близько двох п'ятих загальних закупівель Індії.

Збільшення імпорту з Росії збільшило частку нафти з Азербайджану, Казахстану та Росії — до 43,6% від загального обсягу імпорту Індією в 4,81 млн барелів на добу минулого місяця.

Це зменшило частку близькосхідних сортів, на які традиційно припадала основна частина всього імпорту нафти, приблизно до 44%, а африканської нафти — до 3,4% у квітні, пише Reuters.

Представник індійського нафтопереробного заводу заявив, що Індія скоротила закупівлю нафти у Близького Сходу та Західної Африки, оскільки отримує російську нафту за нижчими цінами.

Зазначається, що РФ є найбільшим постачальником нафти до Індії шостий місяць поспіль, за нею йдуть Ірак та Саудівська Аравія. Імпорт нафти з Росії також зріс після того, як Indian Oil Corp, найбільший нафтопереробний завод країни, збільшив розмір своєї річної імпортної угоди з "Роснефтью".

Що відомо про нафтові санкції проти РФ

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.

На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.

6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.

Однак 25 листопада стало відомо, що ЄС призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.

2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.