Кабмін підтримав зниження призовного віку з 27 до 25 років

Важливо
Військовий квиток. Фото: Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Кабінет міністрів 5 травня підтримав законопроєкт, який передбачає зниження граничного віку перебування на обліку призовників в Україні з 27 до 25 років.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Схвалено проєкт закону "Про внесення змін до закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу". Законопроєктом передбачено внесення змін до статей 15, 18, 18-1, 37 , спрямованих на зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку", — зазначив він.

Тепер законопроєкт має розглянути Верховна рада.

Раніше Міноборони на звернення Збройних сил України підготувало зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

В Міноборони обґрунтували зміни призовного віку тим, що "значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації".

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня торік Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проекту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації й проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 2022 року грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

7 лютого Верховна рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.

1 травня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради пропозицію про продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні.

Читайте також

Маляр розповіла, скільки жінок зараз служить в ЗСУ та знаходиться безпосередньо на передовій

Кожний вид українських військ матиме свої окремі нагородні медалі — Резніков

Поранених військових призначатимуть на інші посади — Міноборони