Маляр розповіла, скільки жінок зараз служить в ЗСУ та знаходиться безпосередньо на передовій

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Станом на 4 травня у Збройних силах України служить 42 тисячі жінок-військовослужбовиць, а разом з цивільними працівницями — 60 тисяч. З них 5 тисяч на передовій. 107 жінок загинуло і є поранені.

Про це йдеться у повідомленні заступниці міністра оборони Ганна Маляр.

Маляр під час Українського жіночого конгресу розповіла, що українські солдати-чоловіки на фронті психологічно важко сприймають загибель або поранення жінок-військовослужбовиць, тому командири з обережністю ставляться до них на передовій.

"Чоловіки-командири на передовій з обережністю ставляться до жінок у підрозділах, тому що наших чоловіків з дитинства виховують джентльменами, і якщо жінка з підрозділу поранена чи загинула, вони дуже болюче сприймають це", — сказала заступниця міністра оборони. За її словами, після таких випадків у підрозділі виникає психологічно складна ситуація. Із захисниками потім працюють психологи, бо вони відчувають провину.

"І це дуже специфічний момент. Якщо йдуть на бойове завдання і є жінка, то чоловіки в першу чергу йдуть рятувати жінку", — підкреслила Маляр.

Щодо призначення жінок на високі посади, заступниця міністра відзначила наявний дефіцит кваліфікованих кадрів.

"Тому обирати за статтю зараз величезна розкіш. Це не має ніякого значення, головне, щоб людина була професіоналом", — сказала Ганна Маляр.

Заступниця міністра оборони також звернула увагу на проблему вшанування загиблих героїв. За її словами, у суспільстві склався стереотип, про що повідомляють родичі загиблих героїнь: мовляв, навіщо ви відправили її на війну, у неї ж діти.

"Тобто суспільство по різному сприймає героїзм жінки та чоловіка", — зауважила Ганна Маляр.

Читайте також

"Навіть якщо в лікарні доктор Хаус, можна туди не доїхати, якщо не буде допомоги на місці" — медінструкторка Назарова

Жінки на фронті. П'ять історій військовослужбовиць з Прикарпаття у фото

Військовополонені та зниклі безвісти: родичів просять не передавати персональні дані третім особам

"Дівчата в армії не для краси". Військовослужбовиці із Запоріжжя розповіли, чи є дискримінація жінок в армії