Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан та мобілізацію

Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради пропозицію про продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні.

Законопроєкти №9259 та №9260 про затвердження про затвердження відповідних указів президента опубліковані на сайті парламенту.

Як зазначається у пояснювальній записці, Зеленський пропонує продовжити строк дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації з 20 травня на 90 діб.

7 лютого Верховна рада проголосувала за продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

Читайте також

Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування

Хто і де може вручити повістку: роз'яснює юристка

Війна. Усі останні новини