В Україні продовжили дію воєнного стану і мобілізацію

Важливо
. Фото: Facebook/ВРУ

Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого. Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Парламент схвалив закони №8419 про Укази президента про продовження строку дії воєнного стану на 90 днів і №8420 про Укази президента про продовження строку дії загальної мобілізації на 90 днів з 19 лютого 2023 року, написав Железняк.

За те, щоб продовжити мобілізацію, проголосували 344 народні депутати.

За продовження дії воєнного стану виступили 348 нардепів.

Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проєкту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації і проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому 20 грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

Читайте також

Мобілізація-2023 і вручення повісток: пояснює начальник центру комплектування

Хто і де може вручити повістку: роз'яснює юристка

Війна. Усі останні новини