Термін перебування на військовому обліку призовників пропонують зменшити з 27 до 25 років — Міноборони

Важливо
Міністерство оборони України. Фото: Міноборони

Міноборони на звернення Збройних сил України підготувало зміни до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Зниження призовного віку обґрунтовують тим, що "значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації".

Також в МО зазначають, що щорічне прибуття людей до 27 років до центрів комплектування — зайве навантаження на структуру та непотрібні черги: "Необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медпрацівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється".

"Ініціатива Сил оборони України, спрямована на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованою і погодженими з іншими урядовими та безпековими структурами та має на меті виключно оптимізацію процесів задля наближення перемоги", — наголосили в оборонному відомстві.

Що відомо про призов в Україні

18 жовтня торік Верховна рада підтримала законопроєкт щодо призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій. Згідно з текстом проекту закону №8109, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу не проводиться.

Крім цього, призовні комісії створюються для розгляду питань щодо організації медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку:

  • організації й проведення медичного огляду осіб, які перебувають на військовому обліку призовників та досягли 27-річного віку, взяття їх на військовий облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку;
  • направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні.

При цьому у грудні 2022 року грудня начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що мобілізація в Україні трохи знизилася за темпами, порівняно з початком повномасштабного вторгнення. Її посилення після Нового року не планували.

Воєнний стан в Україні триває. 1 травня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради пропозицію про продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні.

Читайте також

Маляр розповіла, скільки жінок зараз служить в ЗСУ та знаходиться безпосередньо на передовій

Кожний вид українських військ матиме свої окремі нагородні медалі — Резніков

Поранених військових призначатимуть на інші посади — Міноборони