НАЗК внесло виробника смартфонів Xiaomi до переліку міжнародних спонсорів війни. У компанії відреагували

Оновлено
. Ілюстативне фото: Getty Images

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 13 квітня внесло китайську компанію з виробництва електронної техніки Xiaomi Corporation до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі НАЗК.

Зазначається, що протягом 2017-2018 років компанія активно нарощувала мережі офіційних авторизованих роздрібних магазинів Mi Store у містах Росії, а у березні 2018 року Xiaomi вперше піднялася на перше місце в Росії з продажу в інтернет-магазинах.

У третьому кварталі 2022 року порівняно з попереднім кварталом Xiaomi збільшила поставки в Росію на 39%. Протягом 2022 року Xiaomi подвоїла свою частку ринку та зараз є лідером продажів смартфонів у Росії.

Офіційно Xiaomi не оголошувала про вихід з Росії, але з весни 2022 року не здійснювала маркетингову діяльність у Росії.

Однак, як зауважують у НАЗК, зараз компанія активно відновлює набір персоналу до своїх російських офісів та оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів в Росії, що свідчить про наміри відновити повноцінну присутність у РФ.

"Результатом роботи Xiaomi в Росії за 2021 рік став прибуток у розмірі 12 млн дол. США, що на 56,7% більше, ніж у 2020 році. Крім того, компанія сплатила до бюджету агресора 2,5 млн дол. США. Таким чином, Xiaomi продовжує спонсорувати військову агресію Росії", — сказано в заяві.

Натомість у самій компанії виступили проти звинувачень з боку НАЗК і заявили, що нібито не підтримують жодних військових дій.

"Ми не підтримуємо жодних військових дій. Ми повністю підтримуємо мир у всьому світі. Наша місія — дозволити кожному у світі насолоджуватися кращим життям за допомогою інноваційних технологій", — сказано в офіційній заяві корпорації Xiaomi.

Що відомо про компанії визнані спонсорами війни

Станом на початок квітня у НАЗК нараховували 24 тисячі спонсорів війни.

Раніше НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку в Росії та офіційне визнання "ДНР" та "ЛНР" через своє представництво у РФ.

7 квітня НАЗК внесло провідну глобальну нафтопромислову компанію SLB (колишня Schlumberger) зі штаб-квартирою в США до переліку міжнародних спонсорів війни через співпрацю російськими нафтогазовими корпораціями.

До списку спонсорів війни також потрапили компанії Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Leroy Merlin, ComNav Technology, Mondi Group/Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry, Bonduelle, Auchan Holding, Metro Cash & Carry, Buzzi Unicem, Yves Rocher та Raiffeisen Bank International.