НАЗК внесло австрійську Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни

. Штаб-квартира Raiffeisen Zentralbank у Відні, АвстріяФото: Associated Press

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку в Росії та офіційне визнання "ДНР" та "ЛНР" через своє представництво в РФ.

"Банк на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету РФ 559 млн євро. Це дорівнює вартості близько 95 ракет "Калібр", якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста", — йдеться у повідомленні агентства.

У НАЗК зазначили, що Нацбанк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку.

"Raiffeisen не лише офіційно визнає "ДНР" та "ЛНР" через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини", — йдеться у повідомленні.

Крім того, банк називає війну РФ проти України "спеціальною військовою операцією".

У НАЗК наголосили, що таким чином, усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у Росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму.

Що відомо про визнання Росії спонсором тероризму

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.

Читайте також

Депутат Європарламенту пояснив наслідки визнання РФ державою-спонсором тероризму