НАЗК внесло компанію Metro Cash & Carry до переліку міжнародних спонсорів війни

. Прапори компанії майорять над Metro у Крефельді, західна Німеччина, 31 жовтня 2006 року. Фото: AP

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло компанію Metro Cash & Carry до переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення ухвалили через позицію керівництва компанії продовжувати діяльність в Росії, повідомили у пресслужбі НАЗК.

“Окрім того, що компанія продовжує сплачувати податки, тим самим підтримуючи військову машину РФ, керівництво компанії напряму займається транспортуванням російського газу до Центральної та Східної Європи, поки увесь цивілізований світ відмовляється від енергоресурсів держави-терориста”, — наголошують у НАЗК.

Metro також не відмовилася приймати оплату картками "Мир" Сбербанку та продовжує реалізовувати нові проекти у Росії, додали в агентстві.

Дослідники діяльності Metro Cash & Carry в Росії також звертають увагу на участь компанії в “ідеологічних” російських ініціативах. Зокрема, наприкінці 2022 року в інтернеті поширювалась інформація про те, що німецька мережа Metro в Росії торгує так званими “кувалдами Вагнера”.

“Це той самий “атрибут” найманців з терористичної ПВК “Вагнер”, що набув умовної популярності в РФ після публікацій жорстоких відео про начебто страту бійців ПВК, які повернулися з українського полону. Вочевидь, у такий спосіб менеджмент торговельної мережі демонструє максимальну лояльність до режиму країни-агресора”, — зазначили у НАЗК.

До того ж, наголосили в агентстві, цей “сувенір” використовувався російською пропагандою як символ знущання з цивілізованого світу в особі Європарламенту, на адресу якого було відправлено інструмент після ухвалення резолюції про визнання РФ державою-спонсором тероризму.

НАЗК внесло МЕТРО до переліку спонсорів війни. Фото: скрін з сайту НАЗК

Чому внесення до переліку "міжнародних спонсорів війни" є важливим

“Мета НАЗК — зробити так, щоби будь-яким компаніям було соромно співпрацювати із державою-терористом РФ і вони закрили свій бізнес в росії. Інститут репутації відіграє зараз ключову роль у світі міжнародних корпорацій”, — пояснили у НАЗК.

Усі включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази даних World-Check — бази даних осіб і організацій із підвищеним ризиком, яка використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Внесення до цієї бази, що створена міжнародною компанією London Stock Exchange Group, має допомогти захистити світовий фінансовий сектор від спонсорів російської війни.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції внесло французьку корпорацію "Ашан" до переліку міжнародних спонсорів війни.

Читайте також

Чому НАЗК внесло французький "Ашан" у список спонсорів війни та що це означає: пояснює представниця держоргану