У НАЗК нарахували 24 тисячі спонсорів війни. Хто потрапив до списку

. Голова НАЗК Олександр Новіков. Фото: УНІАН

До переліку спонсорів та причетних до розв'язаної Росією війни вже внесено 24 тисячі осіб. Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав голова НАЗК Олександр Новіков.

Він зазначив, що агентство з перших днів війни на пропозицію МЗС ідентифікує причетних до російської війни і спонсором війни вважається будь-яка іноземна компанія, яка продовжує працювати в РФ.

"Ми створили найбільшу у світі базу причетних до війни. Це 24 тисячі осіб. В Україні внаслідок функціонування цієї бази накладено санкції на найбільшу в світовій історії кількість осіб", — сказав голова НАЗК.

Новіков наголосив, що окремою частиною бази є міжнародний реєстр спонсорів війни, до якого вносяться міжнародні компанії, які досі працюють у Росії. Реєстр автоматично індексується спеціальною базою даних і поруч із назвою компанії з'являється позначка, що вона веде не соціально відповідальний бізнес, а фінансує війну.

"57% споживачів у світі дотримуються стандартів споживання продукції та послуг у соціально відповідальних компаній. Тобто, насправді це величезний репутаційний тиск для того, щоб такі компанії зазнавали втрат через свою участь у російській війні", — сказав голова НАЗК.

Що відомо про компанії визнані спонсорами війни

Раніше НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку в Росії та офіційне визнання "ДНР" та "ЛНР" через своє представництво в РФ.

До списку спонсорів війни також потрапили компанії Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Leroy Merlin, ComNav Technology, Mondi Group/Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry, Bonduelle, Auchan Holding, Metro Cash & Carry, Buzzi Unicem, Yves Rocher та Raiffeisen Bank International.

Читайте також

Депутат Європарламенту пояснив наслідки визнання РФ державою-спонсором тероризму