180 фізосіб та компаній і сектор БПЛА: що може увійти у дев'ятий пакет санкцій проти Росії

. Акція Turn ON sanctions! в Києві 21 лютого 2022 року, фото: УНІАН

Європейська комісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Про це повідомляють Bloomberg та Politico з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що в ЄС також планують застосувати заходи щодо технологічного, фінансового та медійного секторів Російської Федерації.

На посиленні санкцій та ухваленні дев'ятого пакета наполягали Польща та країни Балтії, які вважали "занадто щедрими" для РФ пропозиції Євросоюзу щодо обмеження цін на російську нафту.

За інформацією джерел Politico, угода щодо санкцій може бути досягнута достатньо швидко – напередодні засідання Ради із закордонних справ та саміту ЄС, що відбудуться наступного тижня.

Що відомо

  • 4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.
  • За словами Йозвяка, санкційний пакет може бути узгоджений під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 12 грудня.
  • 6 листопада Європейський Союз затвердив 8-й пакет санкцій проти Росії. Він запроваджує нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів Росії, а також експортні обмеження, що має ще більше позбавити військово-промисловий комплекс Кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції також позбавляють російську армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на українській території.
  • Пакет також заклав основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту.

Читайте також

Набули чинності обмеження цін ЄС на російську нафту

У США опрацьовують можливість визнання РФ спонсором тероризму без наслідків – Блінкен