Єврокомісія підготувала 9-ий пакет антиросійських санкцій

ЗМІ
Кремль. AP

Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

Про це 4 грудня повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

"Європейська комісія сьогодні поінформувала країни-члени ЄС про 9-й пакет санкцій щодо Росії", — написав він.

За даними журналіста, пакет не передбачатиме запровадження нових обмежень проти Білорусі. Водночас він додав, що у запланований санкційний список містить близько 180 позицій, серед них — банки, засоби масової інформації та технології.

За словами Йозвяка, санкційний пакет може бути узгоджений під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 12 грудня.

Що відомо

  • 6 листопада Європейський Союз затвердив 8-й пакет санкцій проти Росії. Він запроваджує нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів Росії, а також експортні обмеження, що має ще більше позбавити військово-промисловий комплекс Кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції також позбавляють російську армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на українській території.
  • Пакет також заклав основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту.
  • Додатково пакет запровадив санкції до фізичних та юридичних осіб. Йдеться про тих, хто причетний до російської окупації, спробу незаконної анексії та фіктивних "референдумів" на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
  • Сюди також входять фізичні та юридичні особи, які працюють в оборонному секторі, наприклад високопоставлені та військові посадові особи. Окрім того, санкціям піддаються компанії, що підтримують російські збройні сили. ЄС також продовжує переслідувати акторів, які поширюють дезінформацію про війну.

Читайте також

Обмеження цін на російську нафту набуло чинності, у США очікують на зниження інтенсивності боїв. 285 день війни. Онлайн