"Немає і бути не може": Пєсков про виведення російських військ з ЗАЕС

. ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що відведення військ Росії з території Запорізької атомної електростанції "бути не може". Про це повідомляє російське видання РБК.

"Не варто шукати якихось ознак там, де їх немає і бути не може", - сказав Пєсков.

Напередодні президент "Енергоатому" Петро Котін заявив, що зараз є ознаки того, що російські окупанти можуть залишити Запорізьку атомну електростанцію. За його словами, говорити про те, що росіяни ідуть з ЗАЕС зарано, але є ознаки того, що війська РФ готуються до виходу.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 23 листопада Росія всьоме завдала масований ракетний удар по території України. Уперше в історії одночасно зупинилися всі чотири діючі українські АЕС. Через обстріли світло також зникло в сусідній Молдові. Менш ніж за добу електрику подали до всіх областей, втім екстрені відключення тривають, зокрема у столиці.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове надати допомогу українським АЕС після масованих ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

МАГАТЕ та АЕС: як війна в Україні має змінити принципи ядерної безпеки світу

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

В уряді розглядають три сценарії блекауту