Росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним"

. Бетонні контейнери з відпрацьованим ядерним паливом на території Запорізької атомної електростанції, фото: УНІАН

У "Росенергоатомі" заявили про швидкий початок роботи компанії "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС", повідомляє ТАСС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним".

У концерні "Росенергоатом", який входить до державної корпорації "Росатом", заснували компанію АТ "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС". Статутний капітал нової компанії – 2 млрд рублів. Дата реєстрації – 3 жовтня. За словами радника генерального директора концерну Рената Карчаа, новостворена компанія розпочне роботу найближчим часом.

"Можу сказати, що це відбудеться найближчим часом. Робота в цьому напрямі, по суті, вже розпочалася. Запуск будь-якої нової структури пов'язаний із загальноорганізаційними заходами, з підбором персоналу. Але все це відбуватиметься у прискорених, безумовно, темпах. Робота йде в інтенсивному форматі", – сказав Карчаа.

Новим генеральним директором Запорізької АЕС може бути обрано з нинішнього персоналу станції, заявив Карчаа. За його словами, ним призначено Олега Романенка, який працював головним інженером Балаківської АЕС у Саратовській області РФ.

В українському "НАЕК "Енергоатом" це рішення назвали "нікчемним" та "агонією уявного божевільного світу країни-агресора".

"Нікчемні рішення Росатома щодо створення товариства "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" з юридичною адресою в Москві є агонією уявного божевільного світу країни-агресора, в якому тепер дійшли до створення псевдопідприємств з назвами українських компаній", — йдеться в повідомленні "Енергоатому".

В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.

"Україна і весь цивілізований світ знають, що Запорізька АЕС продовжить працювати в Україні, згідно з українським законодавством, в українській енергосистемі, в Енергоатомі", — відзначають в українському держпідприємстві.

Що відомо

Читайте також

Як рятуватися від "брудної бомби", ядерної зброї чи аварії на АЕС. Інструкція

ЗСУ звільняють Херсонщину, "інструкція" на випадок ядерної атаки. 224-й день війни. Онлайн