Є ознаки, що росіяни готуються залишити ЗАЕС — Котін

. AP

Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив, що зараз є ознаки того, що російські окупанти можуть залишити Запорізьку атомну електростанцію. За його словами, говорити про те, що росіяни ідуть з ЗАЕС зарано, але є ознаки того, що війська РФ готуються до виходу.

Про це Котін сказав в ефірі телемарафону.

"Останні тижні ми отримуємо інформацію, що з’явилися ознаки того, що вони (окупанти – ред.), можливо, збираються покинути ЗАЕС. По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто б залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти", — сказав він в ефірі телемарафону.

Котін підкреслив, що РФ використовує Запорізьку АЕС як військову базу. Росіяни замінували територію станції.

"Вони (війська РФ — ред.) напхали на майданчик вже все, що могли — і військову техніку, і свій персонал. І постійно підвозять додаткові підрозділи свої. Перший енергоблок, другий енергоблок — там напхали своїх вантажівок, ніхто не знає, що в цих вантажівках і, швидше за все, це зброя і вибухівка. Також вони мінують територію довкола станції. На атомній станції знаходяться зони, куди не допускається персонал АЕС", — зазначив Котін.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 23 листопада Росія всьоме завдала масований ракетний удар по території України. Уперше в історії одночасно зупинилися всі чотири діючі українські АЕС. Через обстріли світло також зникло в сусідній Молдові. Менш ніж за добу електрику подали до всіх областей, втім екстрені відключення тривають, зокрема у столиці.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) готове надати допомогу українським АЕС після масованих ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України.

Читайте також

"Росіяни — терористи, але не безтолкові. Вони не хочуть померти від ядерного вибуху". Інтерв'ю зі співробітником ЗАЕС

"Ситуація небезпечна, ризики високі", — експертка з ядерної безпеки про наслідки останнього обстрілу Запорізької АЕС

МАГАТЕ та АЕС: як війна в Україні має змінити принципи ядерної безпеки світу

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

В уряді розглядають три сценарії блекауту