Перейти до основного змісту

Вторгнення Росії в Україну, день 176. Текстовий онлайн

. Дитина дивиться у вікно з евакуаційного поїзда, Донецька область, 6 серпня 2022 року. Фото: Getty Images

18 серпня — 176 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • У Львові відбулась тристороння зустріч президента України Володимира Зеленського, президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та Генсека ООН Антоніу Гутерреша. Сторони говорили про розблокування експорту зерна та загрози на ЗАЕС.
  • Окупанти РФ після масштабних обстрілів Запорізької атомної станції можуть "підвищити ставки" і влаштувати "реальний теракт" на найбільшому в Європі ядерному об’єкті, повідомили в Головному управлінні розвідки України.
  • Росіяни масовано обстріляли Харків. Кількість загиблих унаслідок російського удару по гуртожитку на Салтівці ввечері 17 серпня зросла до 12 людей, а внаслідок удару по Слобідському району вранці 18 серпня — до чотирьох людей. Рятувально-пошукові роботи тривають.
  • Через обстріл Миколаєва двоє людей отримали поранення, їх госпіталізували. Ще одна людина загинула дорогою до лікарні, повідомив міський голова Сєнкевич.
  • Українська армія відбила наступ росіян поблизу Спірного, Шевченкового й Білогірки. Тривають бої біля Новомихайлівки, Мазанівки, Новодмитрівки, Соледара, Бахмутського й Опитного.

На цьому ми завершуємо текстовий онлайн 176 дня війни. Нову текстову хроніку читайте тут.

На телефон довіри надійшло понад 5000 звернень щодо домашнього насильства і стресу

Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

"Наші психологи з початком вторгнення не припиняли свою роботу ні на день. І за цей час від жінок надійшло 4164 звернення, а від чоловіків – 875. І якщо жінки в переважній більшості зверталися за допомогою, бо потерпали від насильства в родині, то чоловіки потребували підтримки через страх втрати близьких внаслідок воєнних дій, переживання залишитися без роботи та через суїцидальні настрої. Усі, хто звертається на телефон довіри, незалежно від своєї проблеми, отримують психологічну допомогу наших фахівців", – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Вона також додала, що крім допомоги телефоном, психологи Центру після деокупації Київської області працювали з постраждалими від сексуального насильства з боку російських загарбників, допомагали їм впоратися з цими травмами.

У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога!

СБУ викрила хакерів, які повідомляли про псевдомінування

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Мінери особливо активізувалися напередодні широкомасштабного вторгнення Російської Федерації до України, — зазначають силовики. Правоохоронці піймали їх за адресами проживання після чергового анонімного повідомлення про "мінування" інфраструктурних об’єктів на західній Україні. Вони мешкали у Києві та в Рівненській області.

Аноніми виявились причетні до розповсюдження масових повідомлень про "мінування" об’єктів авіаційного, автомобільного, залізничного транспорту, навчальних закладів, торгово-розважальних центрів.

"Влада" Севастополя заявила про збитий безпілотник

Самопроголошений "губернатор" окупованого Севастополя Михайло Развозжаєв повідомив про збитий безпілотник.

"Нещодавно в районі аеропорту Бельбек засобами ППО за попередніми даними був збитий безпілотний літальний апарат. Ніяких пошкоджень немає. Ніхто не постраждав", — наголосив він.

Водночас у Telegram-каналах Севастополя повідомляють про звуки вибухів у всіх районах міста, а також вибухи у районі військового аеродрому у Бельбеку.

ЗМІ повідомляють при вибухи в окупованому Бельбеку

Поблизу військового аеродрому Бельбек у Криму чутно вибухи, повідомляють ЗМІ із посиланням на очевидців. Офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає.

Адміністрація Байдена дозволила ЗСУ бити по Криму західною зброєю — Politico

США дозволили Києву використовувати отримані американські озброєння для ударів по Криму. Про це повідомляє Politico з посиланням на високопоставленого представника адміністрації Байдена.

"Звичайно, ми не обираємо цілі, і все, що ми надали, призначене для самооборони. Будь-яка ціль, яку вони вирішать переслідувати на суверенній українській землі, за визначенням є самообороною", — зазначив чиновник.

Зеленський закликав тиснути на Росію через ситуацію на ЗАЕС

Росія не може бути гарантом будь-яких місій на Запорізьку атомну електростанцію, оскільки вдається до ядерного шантажу та намагається похитнути чинний міжнародний порядок. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час відеозвернення 18 серпня.

Зокрема, політик прокоментував переговори з Генеральним секретарем ООН Гутеррешем і президентом Туреччини Ердоганом. За його словами, нині немає жодних об’єктивних перепон, щоб місія МАГАТЕ не потрапила на Запорізьку АЕС.

"Сьогодні з паном Гутеррешем обговорили параметри цієї місії й те, що вона може дуже швидко та цілком безпечно потрапити на станцію в легальний спосіб через вільну територію нашої держави. І тільки так", — підкреслив президент.

Він заявив, що Росія не може бути гарантом безпекової місії на атомну електростанцію.

"Той, хто влаштував ядерний шантаж, точно не може бути "транспортером" будь-яких таких місій. Росія має негайно й безумовно допустити представників МАГАТЕ на станцію й так само негайно та безумовно вивести свої війська з території станції. Світ має силу, щоб це забезпечити", — зауважив Зеленський.

В іншому ж разі це означатиме, що РФ знищила чинний міжнародний порядок, констатував президент.

"Якщо ж не забезпечить, то це означає, що можна просто викинути на смітник увесь корпус міжнародних документів щодо ядерної та радіаційної безпеки. Росія знищує цей міжнародний порядок", — зазначив він.

Миколаївська, Харківська області — повітряна тривога.

ГУР заявив, що має нові докази підготовки теракту на ЗАЕС

Головне управління розвідки Міноборони України заявило, що має нові підтвердження інформації щодо підготовки російськими окупантами провокації на території ЗАЕС 19 серпня.

"Отримано додаткові підтвердження інформації про підготовку окупантами провокації на Запорізькій атомній станції 19 серпня. Зокрема, ліцензованому персоналу (який виконує свої функції на основі виданої Держатомінспекцією ліцензії) наказано залишатися вдома. На територію станції допускатиметься невелика частина оперативного персоналу", — йдеться у повідомленні.

ГУР також повідомляє, що 18 серпня на вечірньому зібранні керівництва ЗАЕС були відсутні представники "Росатому".

"При тому, що з моменту окупації співробітники "Росатому" в обов’язковому порядку були присутні на всіх подібних нарадах. На цей момент вони взагалі залишили територію ЗАЕС", — наголосили в розвідці.

Війська РФ обстріляли Криворізький район

18 серпня російські війська вдарили по двом населеним пунктам Криворізького району. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляє голова обласної ради Микола Лукашук.

Зокрема, війська РФ обстріляли Велику Костромку, влучили в житловий будинок. Оселю зруйновано. Також з "Ураганів" поцілили по парковій зоні Зеленодольська, що у Криворізькому районі.

Внаслідок обстрілу загиблих та травмованих немає.

У Нікополі аварійні бригади відновили електропостачання в будинки, які були знеструмлені внаслідок нічних обстрілів міста.

В інших районах області день минув спокійно.

Україна отримає гроші для розчищення завалів і відновлення критичної інфраструктури

Європейський Союз уклав угоду із Програмою розвитку ООН (ПРООН) про виділення 21 мільйона доларів, які спрямують на розчищення завалів інфраструктури та будівель, зруйнованих внаслідок російського вторгнення. Про це повідомляє пресслужба Програми розвитку ООН.

"Європейська комісія надасть 21 мільйон доларів США Програмі розвитку ООН (ПРООН) для підтримки розчищення завалів від зруйнованої інфраструктури, будівель і будинків, які часто містять вибухонебезпечні предмети", — йдеться у повідомленні.

В організації додали, що кошти також будуть використані для виявлення та ліквідації екологічних загроз, ремонту, відновлення та/або придбання стратегічних елементів інфраструктури для постраждалих районів — трансформаторів, теплових пунктів, водяних насосів, труб тепло- і водопостачання, систем знезараження води, а також обладнання для постачання відновлюваної енергії.

"Документи" щодо перейменування вулиць у Варшаві – фейк

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Польщі.

Йдеться про "документ", в якому Україна нібито "просить Польщу назвати вулицю у Варшаві на честь Степана Бандери, мотивуючи це тим, що там розташоване посольство РФ".

Фейкову інформацію поширив у Telegram проросійський активіст, який також поширював контент про нібито депортацію українців з Польщі, – зазначили у польському МЗС.

Від рішень Зеленського, Ердогана та Гутерреша залежить дипломатичне розв'язання багатьох питань — Кулеба

Про це голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив за підсумками тристороннього саміту.

Він заявив, що Україну ніхто не схиляв до поступок на користь Росії. Також Кулеба повідомив, що президенти Зеленський і Ердоган говорили тет-а-тет і що зустріч тривала довше ніж передбачалося протоколом.

"Від рішень Зеленського, Ердогана та Гутерреша залежить дипломатичне розв'язання багатьох питань", — додав Кулеба.

На Донеччині ЗСУ стримали наступ російських окупантів на всіх напрямках

Як повідомляє генеральний штаб ЗСУ, на Краматорському напрямку російські окупанти наступали у напрямку Миколаївка – Виїмка. Зазнали втрат та відступили.

На Бахмутському напрямку росіяни намагалися прорвати оборону ЗСУ та просунутися з районів Володимирівки, Покровського, Клинового, Семигір’я і Гольмівського у напрямку міста Бахмут. Зазнавши втрат відступили.

На Авдіївському напрямку та Новопавлівському напрямку російські військові намагалися покращити тактичне положення. Усюди зазнали втрат та відійшли.

В ООН створять місію з встановлення фактів трагедії в Оленівці

"Сьогодні я також обговорив розслідування трагічного випадку в ізоляторі тимчасового тримання в Оленівці 29 липня. Те, що там сталося, неприпустимо. Усі військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом. Міжнародний Комітет Червоного Хреста повинен мати доступ до них, де б вони не зберігалися. Я вирішив створити місію з встановлення фактів", — заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

Він додав, що головою місії призначено генерала Карлоса душ Сантуша Круза з Бразилії, а Україні та РФ повідомлено технічне завдання місії, а також склад команди.

"Генерал Сантос Крус є поважним офіцером із понад 40-річним досвідом роботи в національній і міжнародній громадській безпеці та військовій справі, в тому числі в якості командувача миротворчими операціями ООН. Зараз ми продовжимо працювати над отриманням необхідних гарантій, щоб гарантувати безпечний доступ до Оленівки та будь-яких інших відповідних місць. Простіше кажучи, місія зі встановлення фактів має бути вільною для пошуку фактів. Команда повинна вміти збирати та аналізувати необхідну інформацію. Перш за все це означає безпечний, захищений і безперешкодний доступ до людей, місць і доказів без будь-якого втручання", — наголосив Гуттереш.

Гуттереш заявив, що після підписання "зернових" угод ціни на пшеницю впали на 8%

Про це генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш заявив після зустрічі з президентом України.

"Менш ніж за місяць 21 судно вирушило з українських портів і 15 суден вирушили зі Стамбула в Україну для завантаження зерна та інших продовольства. Поки ми говоримо, понад 560 000 метричних тонн зерна та інших продуктів харчування, вироблених українськими аграріями, пробиваються на ринки по всьому світу. Мені особливо приємно, що перше зафрахтоване ООН судно з українською пшеницею прямує, щоб задовольнити потреби людей, які страждають від найгіршої посухи на Африканському Розі за десятиліття", — заявив Гуттереш.

Він додав, що побачили ознаки того, що глобальні продовольчі ринки починають стабілізуватися.

"Після підписання угод ціни на пшеницю впали на 8%. Індекс продовольчих цін ФАО впав на 9% у липні – це найбільше падіння з 2008 року. Ціни на більшість продовольчих товарів зараз нижчі за довоєнні, але все ще дуже високі. Але давайте не мати ілюзій – попереду ще довгий шлях, перш ніж це буде втілено в повсякденному житті людей у місцевій пекарні та на ринках", — додав генсек ООН.

В Бєлгородській області РФ горить склад з боєприпасами

Про це заявив губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков.

"У районі села Тимоново Валуйського міського округу загорівся склад з боєприпасами. За останніми даними, постраждалих немає, жертв немає. Глава округу вивозить жителів сіл Тимонове і солоді на безпечну відстань. На місці працюють оперативні служби, причина пожежі встановлюється", — повідомив Гладков.

Ердоган: Ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України

Про це президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив після зустрічі з Володимиром Зеленським.

"Ми підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України. та ми хочемо ще раз засвідчити наш глибокий сум, щодо атаки по Харкову. Я висловлюю своє співчуття від імені своєї країни", — сказав Ердоган.

Він також додав, щодо "зернового коридору", "транспортування українського зерна Чорним морем стало можливим завдяки угоді і її результати відчули не тільки Туреччина та країни регіону, але й увесь світ".

За словами президента Туреччини, з 1 серпня, 625 тисяч тонн українського зерна було транспортовано на світові ринки на 25 суднах.

Секретар РНБО: ціль України – повна деокупація в межах 1991 року

"Лише повна деокупація до кордонів 1991 р. Будь-який територіальний компроміс з Кремлем — це війна, відкладена на майбутнє. Саме сьогодні є шанс перебити хребет російському "колосу на глиняних ногах", — зазначив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов.

В ДІЯР пояснили, до чого може призвести зупинка енергоблоків на ЗАЕС

Зупинка усіх енергоблоків Запорізької атомної станції та втрата усіх джерел електроживлення може призвести до виходу з ладу систем охолодження та пошкодження активної зони реакторної установки й виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Саме за таким сценарієм відбулася аварія на японській атомній станції "Фукусіма-1" у 2011 році. Про це повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України.

Переговори з РФ можливі, якщо російські війська залишать Україну — Зеленський після зустрічі з Ердоганом і генсеком ООН

Зеленський заявив, що переговори з Росією можливі лише в тому випадку, якщо російські війська залишать незаконно окуповану територію України. Про це він сказав після зустрічі з генсеком ООН та президентом Туреччини у Львові, передає кореспондент Суспільного.

Кремль не знає, що робити з "референдумами" на окупованих територіях — ЗМІ

Російське керівництво готове переносити так звані референдуми на зиму, оскільки не знає, як організувати псевдоопитування на окупованих територіях, пише російське видання "Медуза" із посиланням на джерела.

Зазначається, що у Кремлі хочуть провести "референдуми" 11 вересня — у Єдиний день голосування в самій РФ, але не можуть зрозуміти як це зробити, бо російська армія не контролює повністю Донецьку область (наразі під окупацією 60% території). Тому розглядають інший варіант — "референдуми" на тих територіях, які будуть окуповані на 11 вересня. Якщо ж російська війська продовжать захоплювати міста, вони "автоматично" будуть приєднуватися до Росії.

Співрозмовники видання стверджують, що в Кремлі не хочуть знову переносити псевдоголосування, бо на початку вторгнення їх планували провести ще навесні. Водночас перенесення "рефередуму" на зиму — "більш ймовірний варіант", проте це негативно вплине на росіян, які підтримують війну: "Люди зрозуміють, що щось не виходить. Вони можуть вважати це слабкістю", — уточнюють співрозмовники видання.

Рада Безпеки ООН обговорить 24 серпня наслідки російської війни проти України

24 серпня Рада Безпеки ООН проведе засідання, присвячене широкому спектру питань, пов’язаних з наслідками російської війни проти України. Про це повідомили в Постійному представництві України при ООН, передає Укрінформ. Ініціаторами засідання виступають США та європейські країни, представлені в РБ (Велика Британія, Франція, Норвегія, Ірландія, Албанія), які тісно взаємодіють з українською делегацією в ООН.

За ініціативи України розгляд цього питання відбудеться 24 серпня – у День незалежності, а також у зв’язку з півріччям повномасштабного російського вторгнення.

Члени РБ обговорять широке коло безпекових та гуманітарних питань, пов’язаних з російською агресією, а також результати нинішньої поїздки Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Україну.

Росія проти демілітаризації ЗАЕС

У Росії заявляють, що пропозиція створити демілітаризовану зону в районі Запорізької АЕС, є неприйнятною. Про це заявив на брифінгу заступник директора департаменту інформації та друку МЗС РФ Іван Нечаєв, передає Інтерфакс-Україна.

"Неприйнятними є пропозиції щодо демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС. Їх реалізація зробить станцію ще більш вразливою", — сказав Нечаєв. Він зазначив, що в Москві очікують, що поїздка на ЗАЕС експертів МАГАТЕ відбудеться найближчим часом.

Генсек НАТО обговорив із прем’єром Нідерландів військову допомогу Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, в якій вони обговорили необхідність подальшої військової підтримки України в боротьбі з російськими загарбниками.

"Чудова розмова з прем’єром Нідерландів Марком Рютте після рішень саміту НАТО. Ми погоджуємося з важливістю продовження нашої довгострокової підтримки України перед лицем російської агресії, і я вдячний Нідерландам за їх значний внесок", — зазначив Столтенберг.

Нідерландський прем’єр, в свою чергу, запевнив, що Україна й надалі може розраховувати на підтримку його країни.

"Розмовляв із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом про ситуацію в Україні та, зокрема, про необхідність продовження військових поставок у боротьбі з російською агресією. Україна й надалі може розраховувати на Нідерланди", — заявив Рютте.

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію негайно допустити інспекцію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

Найбільші втрати з повномасштабного вторгнення РФ: мер Харкова — про обстріли 17-18 серпня

Від російських обстрілів 17-18 серпня Харків зазнав найбільших втрат за кількістю загиблих та поранених людей з початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це журналістам сказав мер Ігор Терехов.

"Я кажу про людські жертви та поранених. Завтра в місті Харкові оголошений день жалоби", — сказав Терехов.

За його словами, метою обстрілів є дестабілізація та намагання викликати паніку.

МЗС застерігає хасидів від паломництва до Умані в умовах війни

Міністерство закордонних справ України закликає хасидів утриматися від паломництва до Умані Черкаської області в рамках відзначення юдейського нового року Рош-га-Шана. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

“Триваюча повномасштабна військова агресія росії проти України, постійні масовані ракетні обстріли українських населених пунктів, цивільної й транспортної інфраструктури, здійснення загарбниками постійних диверсій та провокацій унеможливлюють гарантування безпеки іноземних громадян на території України”, — зауважили у зовнішньополітичному відомстві.

Тому з огляду на існування реальних загроз життю і безпеці людей МЗС закликає прочан-хасидів утриматися від цьогорічного паломництва до Умані.

“У разі прийняття рішення про відвідання Умані всупереч зазначеним застереженням слід зважати на те, що в Україні діє правовий режим воєнного стану, що передбачає низку додаткових регулювань, у тому числі обмеження свободи пересування, введення комендантської години, здійснення посилених патрулювань, заборону проведення масових заходів та зібрань, а також застосування примусових заходів стосовно осіб, які не дотримуватимуться встановлених обмежень”, — нагадали в міністерстві.

Крім того, при плануванні поїздок до України прочанам слід також враховувати перевантаженість наземного транспортного сполучення з Україною та можливі значні затримки руху залізничного транспорту через масований обстріл об’єктів транспортної інфраструктури; відсутність достатньої кількості приміщень цивільного захисту для укриття паломників в місцях їх масового перебування в Умані; відсутність достатньої кількості медичного персоналу та медичних закладів в Умані для забезпечення медичного обслуговування паломників; можливість запровадження додаткового регулювання в’їзду (онлайн-реєстрація), попередили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Україна на початку лютого заявила, що не прийматиме цього року прочан-хасидів в Умані на свято Рош га-Шана через неможливість гарантувати безпеку в умовах розв'язаної Росією війни.

Свято Рош га-Шана у 2022 році відзначатимуть з 25 по 27 вересня.

Росіяни хочуть забезпечити Україні репутаційну кризу, аби зупинити надання зброї – Подоляк

РФ в інформаційній сфері працює над завданням шкоди репутації України з метою зменшення обсягів надання зброї західними країнами. Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк. Він, зокрема, розповів, що перші два-три місяці росіяни дуже прямолінійно діяли в інформаційній сфері через свої структури, а нині змінили підходи.

"Зараз вони (росіяни – ред.) трішки змінили свою тактику – починають працювати більш тонко, хитро, закидають теми не напряму від себе – якщо раніше вони робили через структури «Спутник», RT, тощо, то сьогодні вони працюють з іноземними журналістами дуже нормально через різні організації. Тому, на мій погляд, якщо війна буде затяжна, а вона переходить у цю фазу, коли вона буде затяжна, вони будуть працювати набагато тонше. І ключове завдання у них буде забезпечити репутаційну кризу України, щоб ми сприймалися як держава, яка не може виконувати взяті на себе зобов’язання, щоб зменшити потік зброї, яку ми маємо отримати", — сказав Подоляк.

За його словами, РФ хоче вплинути на західні політичні еліти, щоб ВПК західних країн не починав виготовляти додаткову кількість зброї.

Туреччина візьме участь у відбудові України

У Львові у присутності президента України Володимира Зеленського та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана підписали меморандум щодо відновлення інфраструктури. Він передбачає участь турецької сторони у повоєнній відбудові України.

Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмет Муш.

"Туреччина – наш стратегічний союзник. Ми вдячні турецьким партнерам за готовність до співпраці у відбудові зруйнованої Росією інфраструктури. Турецький бізнес має великий досвід у будівництві доріг і мостів, зокрема Запорізького та Кременчуцького мостів, і зарекомендував себе як надійний партнер. Тому розраховуємо, що вже зовсім скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільної відбудови", – сказав Кубраков.

Передбачається, що турецькі державні та бізнес-структури зможуть розвивати конкретні проекти відновлення, а також надавати консультаційну й технічну допомогу. Як перший проект розглядається відбудова мосту в селі Романівка Київської області, який з’єднує Бучу та Ірпінь зі столицею. Він був зруйнований на початку повномасштабного російського вторгнення, і фактично це зупинило наступ агресора на столицю.

Буде створена спільна українсько-турецька робоча група щодо питань відбудови, у межах якої опрацюють механізми залучення турецьких інвестицій у конкретні проекти.

Росіяни можуть влаштувати "реальний теракт" на ЗАЕС 19 серпня — ГУР

Окупанти РФ після масштабних обстрілів Запорізької атомної станції можуть "підвищити ставки" і влаштувати "реальний теракт" на найбільшому в Європі ядерному об’єкті. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки України.

"До того ж, приурочити цей злочин до перебування в Україні Генерального секретаря ООН", — ідеться у повідомленні.

У Львові відбулася зустріч міністрів оборони України й Туреччини

Міністри оборони України та Туреччини під час зустрічі у Львові обговорили питання двосторонньої і регіональної оборони та безпеки.

Про це повідомляє міноборони Туреччини.

“Міністр національної оборони Хулусі Акар, який супроводжує нашого президента Ердогана, зустрівся з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо питань двосторонньої та регіональної оборони та безпеки”, — йдеться в повідомленні.

Одночасно відбувається візит президента Туреччини в Україну. Ця зустріч є першою для лідерів держав віч-на-віч після початку широкомасштабної збройної агресії Росії проти України 24 лютого.

Зеленський: ООН має забезпечити безпеку ЗАЕС та її демілітаризацію від російських військ

Президент Володимир Зеленський заявив, що Організація Об’єднаних Націй повинна забезпечити безпеку Запорізької атомної електростанції, її демілітаризацію та повне звільнення від російських військ. Про це він заявив під час зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем. Зазначається, що Зеленський поінформував генсека про ядерний шантаж Росії на ЗАЕС, підкресливши, що "цей свідомий і цинічний терор з боку агресора може мати катастрофічні наслідки для України та всього світу".

"Володимир Зеленський наголосив, що Організація Об’єднаних Націй має забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ", — ідеться в повідомленні ОП.

Також президент і генеральний секретар ООН погодили параметри можливої місії МАГАТЕ на ЗАЕС.

"Вона має бути здійснена в легальний спосіб через вільну від окупантів територію", — додали в Офісі глави держави.

Із 4 березня Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військових. Відтоді на майданчику станції війська РФ розміщують військову техніку та боєприпаси.

ЄС та 42 країни закликали Росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС і всієї території України.

У Львові розпочалася тристороння зустріч президентів України, Туреччини і Генсека ООН

У Львові розпочалася тристороння зустріч Президента України Володимира Зеленського, Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та Генсека ООН Антоніу Гутерріша, повідомляє CNN Türk.

"Після двосторонньої зустрічі (президентів - ред.), розпочалася тристороння зустріч за участі Генсека ООН Антоніо Гутерріша", — повідомляє телеканал.

Очікується, що на цій зустрічі йтиметься про реалізацію угоди про відкриття “зернових коридорів”, кроки, які можна вжити для припинення українсько-російської війни дипломатичним шляхом, а також ситуацію на підконтрольній Росії Запорізькій атомній електростанції.

Ця зустріч є першою для лідерів держав віч-на-віч після початку широкомасштабної збройної агресії Росії проти України 24 лютого.

Фото: Getty Images

Усі власники чи орендарі приміщень, де є укриття або сховище, зобов’язані надати доступ до них — КМДА

Про це під час перевірки одного з укриттів у Святошинському районі на бульварі Академіка Вернадського заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Якщо в будівлі є укриття чи сховище, воно залишається укриттям або сховищем незалежно від форми власності чи управління, незалежно від зміни орендаря чи власника. І під час воєнного стану ці приміщення повинні використовуватися за призначенням. Подібні ситуації будемо вирішувати, інспектуючи приміщення з представниками поліції та сил цивільного захисту", – зазначив заступник голови КМДА.

Європа зменшила військову допомогу Україні – Ukraine Support Tracker

Військова допомога Україні з боку європейських держав, насамперед найбільших, впала майже до нуля. Такого висновку дійшли аналітики Кільського інституту світової економіки, які відслідковують з початку війни це питання в моніторингу Ukraine Support Tracker.

"Потік нової міжнародної підтримки для України вичерпався в липні. Жодна велика країна ЄС як-то Німеччина, Франція чи Італія не дала значних нових обіцянок. Проте розрив між виділеною та виплаченою допомогою скоротився", — йдеться у свіжому дослідженні, оприлюдненому 18 серпня.

Останнє оновлення даних Ukraine Support Tracker (у період з 2 липня по 3 серпня) показує, що в липні Україна отримала нових обіцянок підтримки лише на близько 1,5 мільярда євро. Це різке зниження порівняно з квітнем-травнем. Крім того, більшість нових зобов’язань надійшла від однієї країни, Норвегії, яка пообіцяла фінансову допомогу в розмірі 1 мільярда євро.

Загалом трекер зараз фіксує зобов’язання на 84,2 мільярда євро.

"У липні країни-донори майже не надавали нову допомогу, але надали частину вже обіцяної підтримки, як-от системи озброєнь", — заявив керівник групи, яка готує Ukraine Support Tracker Крістоф Требеш. Зокрема, Німеччина не оголосила про будь-яку подальшу військову підтримку, хоча передала Україні значну військову допомогу, яку обіцяла раніше.

За словами Требеша, як фінансова, так і військова підтримка все більше відстає від того, що потрібно Україні.

За останні 6 місяців США, Єврокомісія та Велика Британія були найнадійнішими помічниками України. США схвалили основні пакети підтримки в березні та червні, але з тих пір вони регулярно скорочувалися. Велика Британія посідає друге місце в загальному обсязі допомоги з удвічі більшою сумою зобов’язань, ніж ФРН, яка перебуває на тому ж рівні, що й Канада та Польща. Великі європейські держави не встигають за військовою допомогою зі США або «видихнулися», - робить висновок експерт.

Для країни, яка перебуває у стані війни, вирішальними є як розмір, так і передбачуваність зовнішньої допомоги, — зауважує Требеш. Він зазначає, що великі країни ЄС, такі як Франція, Іспанія чи Італія, поки що надали дуже мало підтримки або залишаються дуже непрозорими щодо своєї допомоги.

Ukraine Support Tracker готує перелік і кількісну оцінку військової, фінансової та гуманітарної допомоги, обіцяної Україні з 24 січня 2022 року. Він охоплює 40 країн, зокрема країни ЄС, інші члени G7, а також Австралію, Південну Корею, Туреччину, Норвегію, Нову Зеландію, Швейцарію, Китай, Тайвань та Індію. Крім того, інституції ЄС включені як окремий донор. Трекер містить список зобов’язань між урядами; приватні пожертви або пожертви від міжнародних організацій, таких як МВФ, не включені до основної бази даних.

Угорські ВПС перехопили російський транспортний літак над Балтією

Угорські винищувачі Gripen, які базуються у Литві в межах місії НАТО перехопили російський транспортний літак Іл-76 у повітряному просторі країн Балтії. Про це заявив міністр оборони Угорщини Крістоф Шалай-Бобровницький. За його словами, подія сталася вранці 18 серпня.

"Угорські винищувачі були підняті рано вранці через невпізнаний літак. Потім Gripen, згідно з міжнародними процедурами, успішно перехопили та ідентифікували російський літак Іл-76, що летів на південь над Балтійським морем", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Міністр додав, що після цього винищувачі повернулись на авіабазу Шяуляй у Литві.

Шалай-Бобровницький також повідомив, що із 1 серпня 2022 Угорщина протягом чотирьох місяців із майже 80 солдатами та чотирма винищувачами Gripen виконуватиме завдання охорони повітряного простору країн Балтії разом із Німеччиною, Чехією та Італією під командуванням НАТО.

Російські літаки порушили повітряний простір Фінляндії — Міноборони країни

Два російські винищувачі МіГ-31 підозрюються в порушенні повітряного простору Фінляндії поблизу прибережного міста Порвоо зранку 18 серпня. Про це повідомляє Reuters із посиланням на Міністерство оборони Фінляндії.

"Глибина передбачуваного порушення повітряного простору Фінляндії становила один кілометр", — заявив глава пресслужби оборонного відомства Крістіан Ваккурі.

За його словами, літаки летіли в західному напрямку і перебували в повітряному просторі Фінляндії протягом двох хвилин. Водночас не повідомляється, чи мали ці російські літаки повітряний супровід.

Зеленський зустрівся з генсеком ООН

Окрім президента Туреччини Ердогана, Зеленський зустрівся у Львові з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. Під час зустрічі з ним обговорили подальшу роботу зернової ініціативи, звільнення українських військовополонених та примусову депортацію українців. Окрему увагу приділили ситуації на ЗАЕС, повідомили в Офісі президента.

"Окрему увагу приділили темі ядерного шантажу Росії на Запорізькій АЕС. Цей свідомий терор з боку агресора може мати глобальні катастрофічні наслідки. Тому ООН повинна забезпечити безпеку цього стратегічного об’єкта, його демілітаризацію та повне звільнення від російських військ", — наголосив Зеленський.

Українські вчені змоделювали, як поширювалась б радіація у разі аварії на Запорізькій АЕС

За погодних умов, що спостерігаються протягом останніх трьох діб, у випадку гіпотетичної аварії на Запорізькій атомній електростанції, радіоактивне забруднення, перш за все, поширилось би на території України, при цьому також зачепило б і сусідні держави. Відповідну модель поширення радіації оприлюднено на сторінці у Facebook урядової організації Український гідрометеорологічний інститут.

Вчені змоделювали перенесення радіоактивних домішок за гіпотетичної аварії на Запорізькій АЕС за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня 2022 року.

"Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел). Для радіоактивних аерозолів було використано характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандартне відхилення 2 мкм", — йдеться в описі до моделювання.

ЗСУ досі тримають два села у Луганській області — Гайдай

У Луганській області досі залишається два села, де українські військові тримають оборону та не дають російським окупантам вийти на адмінкордон області. Про це під час брифінгу повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Бої тривають на околиці Луганської області. Росіяни готують резерви, ми це бачимо. Скоріш за все будуть намагатись дотиснути, щоб офіційно вийти на адміністративний кордон Луганської області", — повідомив Сергій Гайдай.

За словами Гайдая, на території де проходили активній бойові дії, жахлива ситуація з всією інфраструктурою, з водою, світлом, газом, опаленням. Наразі повноцінно жити в регіоні неможливо.

Серій Гайдай додав, що на території Луганської області, яка була окупована росіянами після 24 лютого, залишається 350 тисяч людей. Вони мають можливість виїхати на підконтрольну територію, через дамбу у Харківську область, через Запорізьку область або через Росію.

Зеленський зустрівся з Едорганом

Президент Туреччини Реджеп Ердоган зустрівся з українським президентом Володимиром Зеленським для перемовин у Львові.

Президенти Туреччини та України зустрілися у Львові. Фото: Anadolu Agency via Getty Images

Президенти Туреччини та України зустрілися у Львові. Фото: Anadolu Agency via Getty Images

Міністри оборони Туреччини та України зустрілися у Львові

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та України — Олексій Резніков, обговорили двосторонню та регіональну оборону, а також питання безпеки під час зустрічі у Львові.

"Міністр національної оборони Хулусі Акар зустрівся з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо питань двосторонньої та регіональної оборони та безпеки", — повідомили в Міноборони Туреччини.

Кількість загиблих від ракетних обстрілів РФ по Харкову 17-18 серпня зросла до 16 — ДСНС

Станом на 15:00 18 серпня відомо про 12 загиблих внаслідок ракетного удару по гуртожитку у Салтівському районі та про чотирьох у Слобідському. Інформацію Суспільному підтвердив речник ДСНС Харківщини Євген Василенко.

За його словами, тіла всіх цих людей дістали з-під завалів. Пошукові роботи тривають.

Наслідки обстрілів Харкова 17 та 18 серпня, за даними міської влади, стали найтрагічнішими з початку російського вторгнення. У Харкові оголосили день жалоби за загиблими внаслідок російських ракетних ударів.

Зеленський присвоїв ім’я корвету, який будують в Туреччині для України

Президент Володимир Зеленський 18 серпня присвоїв ім’я "Гетьман Іван Мазепа" корвету класу Ada, який будується для ВМС ЗСУ, зазначено в опублікованому на сайті президента указі.

"З метою відновлення історичних традицій національного війська, увічнення пам’яті видатного українського державного діяча гетьмана Війська Запорозького Івана Мазепи постановляю: Присвоїти корвету класу Ada Військово-Морських Сил Збройних Сил України ім’я гетьмана Івана Мазепи та надалі іменувати цей корвет - корвет "Гетьман Іван Мазепа", — йдеться в документі.

Перший гелікоптер, які придбали за кошти UNITED24, відправлено на фронт

Фандрейзингова платформа UNITED24 передала військовим для виконання спецоперацій гелікоптер Мі-2 АМ-1 вартістю 23.4 мільйони гривень (633 790 $). Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Зазначається, що даний гелікоптер здатен перевозити двох важкопоранених і трьох лікарів або вантажі вагою до 1200 кг на відстань до 600 км і на швидкості до 200 км/год.

"Це дозволить оперативно транспортувати тих, для кого кожна хвилина є критичною", — наголошують у Мінцифрі.

Росія перекинула у Калінінград винищувачі МіГ-31 з гіпезвуковими ракетами "Кинджалами"

Росія перекинула винищувачі МіГ-31 з гіперзвуковими ракетами "Кинджал" на аеродром Чкаловськ Калінінградської області, що межує з Литвою та Польщею. Про це повідомили російські ЗМІ з посиланням на Міноборони РФ.

В оборонному відомстві РФ зазначили, що на місці буде організовано цілодобове бойове чергування "у рамках стратегічного стримування".

Обстріли Миколаєва. Загинула людина, ще двоє отримали поранення

Вдень 18 серпня, близько 12:50, війська Російської Федерації обстріляли Миколаїв. За попередньою інформацією, двоє людей отримали поранення, одна людина померла.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич додав, що детальна інформація про наслідки обстрілів уточнюється.

Словаччина заявила, що підтримуватиме Україну всупереч спротиву РФ

Словаччина продовжить надавати Україні збройну підтримку всупереч спробам Російської Федерації зірвати поставки винищувачів. Про це у коментарі EuroNews заявив міністр оборони країни Ярослав Надь.

"Російська пропаганда робить усе можливе, щоб змінити ставлення населення, щоб зупинити чи заблокувати подальшу передачу військової техніки Україні, але цей уряд, безумовно, вирішив продовжувати в тому ж дусі, бо нам потрібно допомагати українцям — вони на це заслуговують — і ми дуже добре розуміємо, що таке окупація", — сказав він.

Міністр зазначив, що восени цього року уряд хоче передати Україні парк літаків МіГ-29 за 300 мільйонів євро.

До Львова прибув президент Туреччини Ердоган

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прибув у Львів, щоб зустрітися із українським президентом Володимиром Зеленським та Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем. Про це повідомило турецьке видання Haberturk.

"Вперше приїхав в Україну після нападів Росії на Україну, які почалися 24 лютого. Ердоган сьогодні у Львові зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським і генсеком ООН Антоніу Гутеррешем. Президент Ердоган прибув до Львова опівдні", – йдеться у повідомленні Haberturk.

Президент Туреччини прибув літаком у польське місто Жешув, а звідти вирушив у Львів.

Росія анонсувала провокації на Запорізькій АЕС

Міноборони Росії повідомило про підготовку Україною “резонансної провокації на Запорізькій АЕС під час візиту до України Генерального секретаря Організації об'єднаних націй Антоніу Гутерреша”.

Про це повідомляє ЦПД при РНБО України.

Зокрема, у російському відомстві заявили, що "19 серпня київський режим готує резонансну провокацію на Запорізькій АЕС, внаслідок якої Російську Федерацію звинуватять у створенні техногенної катастрофи на даній електростанції", а також описали можливий “сценарій” розвитку подій.

“Зважаючи на встановлення фактів майже безперервних провокативних обстрілів Запорізької АЕС окупаційними військами, повідомлення про провокації Силами оборони України не відповідає дійсності та є відвертою дезінформацією”, — повідомили в ЦПД.

За гроші з "народного Байрактару" купили супутник

За 600 мільйонів гривень, які українці зібрали на купівлю "Байрактарів", благодійний фонд Сергія Притули придбав супутник — він надасть доступ до бази даних супутникових знімків ICEYE company більше ніж на рік, що дасть змогу військовим планувати оперативні операції.

"Відтепер наша армія буде отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть нам з оперативним плануванням операцій. "Бавовни" буде багато", — сказав Сергій Притула.

Офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала — омбудсман

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець досі не отримав відповідей від російської сторони щодо можливості відвідати територію колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, де в ніч проти 29 липня від вибуху загинули українські військовополонені.

Про це посадовець повідомив кореспондентці Суспільного. Також він повідомив, що офіційних списків загиблих і поранених в Оленівці українська сторона не отримувала.

Лубінець розповів, що офіційно звернувся до російської колеги Тетяни Москалькової, щоб мені надали можливість відвідати Оленівку: або самостійно, або разом з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, або разом з місією ООН. Для того, щоб він сам особисто в присутності Москалькової міг подивитись, що насправді там відбулось. Також Лубінець звертався щодо спілкування з пораненими військовослужбовцями, які перебували в Оленівці. І щоб російська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених.

Від початку війни військові РФ зруйнували понад 900 закладів охорони здоров'я — МОЗ

Від початку повномасштабного вторгнення РФ на Україну пошкоджено 906 закладів охорони здоров'я, з них повністю зруйновано 123 об'єкти.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю РБК-Україна розповів, що з 24 лютого вбито 18 цивільних медичних працівників без урахування тих, хто був мобілізований до Збройних Сил України і працює або в медичних силах ЗСУ, або як військовослужбовець. Крім того, 59 цивільних медиків наразі мають складні поранення і проходять лікування.

Крім цього, від початку вторгнення 87 карет швидкої допомоги були виведені з експлуатації — обстріляні, пошкоджені осколками – зараз вони не на маршруті. І 241 швидка знаходиться в окупантів. Також військові РФ пошкодили 47 аптек, здебільшого це приватні об'єкти. Всього ж пошкоджено 505 аптек.

Росія стягує до українських кордонів ракетні комплекси: ЗСУ припускають обстріли 24 серпня

Росія концентрує біля кордонів з Україною та на окупованих територіях велику кількість транспортно-пускових контейнерів із ракетами до комплексів С-300. У Збройних силах України допускають обстріл українських міст 24 серпня.

Про це повідомляють у Стратегічному командуванні ЗСУ.

Як повідомили у командуванні, на початку серпня з Улан-Уде вийшов ешелони з боєприпасами у складі 28 вагонів, із ракетами для ЗРК С-300 у кількості 32 ЗУР. До кордону з Україною ешелон орієнтовно прибуде у 20-х числах.

До середини серпня з арсеналу комплексного зберігання ракет, боєприпасів та вибухових матеріалів в Котово було вилучено понад 120 контейнерів із ракетами до ЗРК С-300.

“Відомо, що у районі Джанкоя було складовано близько 440 ТПК до ЗРК С-300. Після інциденту в Джанкої поки що важко сказати, були ці ТПК знищені повністю, частково чи взагалі — ні”, - йдеться у повідомленні СтратКом ЗСУ.

У Зябрівці (Білорусь), за 22 км від кордону з Україною, так само йде концентрація ракет до С-300 і загальна кількість ТПК перевищує 60 одиниць.

“Загроза масованого обстрілу території України, як мінімум, ракетами С-300 очевидна. З урахуванням прибуття ряду ешелонів до 20 числа, очевидно і те, що вони концентруються до 24 серпня”, — підсумували в Стратегічному командуванні ЗСУ.

Після ракетних ударів РФ по Харкову 17-18 серпня у лікарнях — 29 поранених

Після ракетних обстрілів Харкова 17 та 18 серпня госпіталізовані 25 дорослих та четверо дітей. Про це 18 серпня журналістам повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Всього після нічних і ранкових обстрілів станом на зараз госпіталізовано 25 дорослих, з них 1 зараз у важкому стані в реанімації. Також у лікарнях перебувають 4 дітей: дівчинка 13 років і хлопчик 12 років травмовані внаслідок обстрілу в Слобідському районі Харкова (хлопчик — у тяжкому стані), дівчинка 12 років травмована під час влучання ракети у Салтівському районі, ще 1 дівчинка 12 років постраждала в Краснограді", — повідомили в ОВА.

Серед загиблих у Харкові — 11-річний хлопчик.

Робота медиків в окупації не буде вважатися колабораціонізмом — МОЗ

Робота медиків в окупації не буде вважатися колабораціонізмом. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю РБК-Україна. Держава продовжує фінансувати заклади охорони здоров'я і платити заробітну плату тим медичним працівникам, які перебувають на тимчасово окупованій території та надають медичну допомогу, сказав міністр.

“Надання медичної допомоги і робота в закладі охорони здоров'я не буде вважатися колабораціонізмом. Це була наша позиція, яку ми узгоджували з силовими структурами, і робили з цього приводу декілька заяв. Співпраця з окупантами з політичних мотивів, яка буде зафіксована – це можна вважати колабораціонізмом”, — сказав міністр.

Ляшко також розповів, що робити проукраїнським медикам, якщо окупанти призначили керівником лікарні свого ставленика: “Наші нехай працюють і надають медичну допомогу. Можливо, виникнуть якісь речі, які вони будуть вимушені робити, бо це питання їхнього виживання. Це не співпраця – це виживання”.

Але якщо людина сама проявила ініціативу, захотіла очолити якийсь умовно створений "департамент охорони здоров'я" і підтримує окупантів – тоді це кваліфікуватимуть як співпрацю з окупантами, додав міністр.

Відповідаючи на запитання, як бути у випадку, якщо доведеться надавати допомогу окупанту, Ляшко сказав, що Женевська конвенція 1949 року передбачає, що в закладі охорони здоров'я надається медична допомога всім, хто доставляється до закладу охорони здоров'я.

“І лікар на операційному столі не визначає критеріїв”, — пояснив посадовець.

СБУ затримала російського агента, який на початку вторгнення провів до Києва понад 120 одиниць техніки РФ

Контррозвідка Служби безпеки України знешкодила ворожого агента, який у перші дні повномасштабного вторгнення РФ “провів” із Сумської до Київської області 128 одиниць техніки окупантів.

За даними СБУ, зрадником виявився мешканець Сумщини, завербований спецслужбами Росії. Із перших днів тимчасової окупації регіону він розпочав активну співпрацю з ворогом, запропонувавши стати провідником і показати безпечні шляхи до Києва.

А після звільнення Сумської області агент продовжив співпрацювати із ФСБ РФ і виконувати завдання своїх кураторів. Він збирав дані про місця розташування, кількість та озброєння Сил оборони в регіоні.

Фігурант передавав працівникам ФСБ координати військових об’єктів із прив’язкою до місцевості. Для комунікації використовував закриті канали електронного зв’язку.

Затриманому повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка

16 серпня на сторінці Посольства України у Йорданії у Facebook повідомили, що біля колишнього приміщення Посольства в Аммані скоєно акт вандалізму – на меморіальній дошці розбили скло на портреті Тараса Шевченка.

"Особливого значення постать Тараса Шевченка набуває у період національної війни, яку Україна веде проти російської агресії. Вандалізм та пошкодження меморіальної дошки Тараса Шевченка має ознаки насильства на етнічно-національному підґрунті та може бути частиною більш масштабної загрози для українців та їх безпеки з боку радикально налаштованих представників російських та проросійських груп", – зазначили представники посольства у зверненні до Міністерства закордонних справ Йорданії.

Також у Посольстві закликали МЗС разом з відповідальними органами "провести невідкладне розслідування інциденту та приділити цьому питанню пріоритетну увагу для уникнення його повторення та притягнення до відповідальності всіх причетних".

"На сьогодні, окрім зʼясування всіх обставин інциденту та виявлення причетних, іншим першочерговим завданням є якнайшвидше відновлення пошкодженого зображення Тараса Шевченка. У зв’язку з цим Посольство разом із відповідними фахівцями проводить оцінку вартості відновлювальних робіт та їх обсяг", – додали в організації.

З-під завалів гуртожитку у Слобідському районі Харкова, який РФ обстріляла 18 серпня, врятували 9 людей

Троє людей загинули, дев'ятеро врятовані з-під завалів гуртожитку у Слобідському районі Харкова, по якому російська армія вдарила ракетами вранці 18 серпня.

Під завалами можуть залишатися ще четверо людей, розповів Суспільному на місці події рятувальник Олексій Чаплигін.

"Після вибуху внаслідок обстрілу сталося обрушення конструкцій, внаслідок чого під завалами опинилися 9 людей, яких ми врятували. На жаль, три людини загинули. Зараз триває операція по рятуванню людей. Приблизно ще чотирьох людей потрібно дістати з-під завалів", — сказав Чаплигін.

Серед врятованих людей — мешканка третього поверху, яка після обвалу опинилася на першому, розповів Чаплигін.

"Спочатку жінка була непритомна, але потім, коли, як нам здавалося, ми закінчували роботи, вона почала подавати ознаки життя, вона почала стукати. Також ми знайшли телефон, по якому почали набирати її номер і задзвонив телефон під завалами біля неї", — сказав Чаплигін.

Поранених госпіталізували, повідомив рятувальник: "Дев'ять людей, яких ми дістали, мають стан середньої тяжкості: переломи кінцівок різного ступеню. Також є забої, садна".

Гуртожиток розташований поруч із депо.

"Складність робіт полягає у тому, що цей об'єкт розташовний у виробничому приміщенні, є замкнутий об'єм. В аварійному стані перебувають конструкції і немає можливості залучити будь-яку інженерну техніку, тому всі роботи потрібно виконувати руками за допомогою особового складу", — сказав Чаплигін.

Гендиректор МАГАТЕ заявив про готовність очолити місію на Запорізьку АЕС

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі у відповідь на запрошення України заявив про готовність очолити делегацію МАГАТЕ на Запорізьку атомну станцію.

Президент Туреччини виїхав на зустріч із Зеленським

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вилетів на приватному літаку з аеропорту Анкара Есенбога. 18 серпня він проведе тристоронні переговори у Львові з президентом України Володимиром Зеленським і генсеком ООН Антоніу Гутеррешем.

Російські окупанти намагаються вивезти металопродукцію з Маріуполя до РФ

Російські окупанти намагаються вивезти металопродукцію з Маріуполя до Росії. Про це повідомив заступник міського голови Сергій Орлов.

"Це вже призводить до внутрішніх розборок. Вони роблять спробу запустити порт, бо там залишилося багато металопродукції. Вони вже по 2-3 тисячі тонн вивозили. Влаштовували навіть кримінальні розборки за цей метал. Бо це великі гроші", — розповів Сергій Орлов.

СБУ викрила один із добробатів Києва на незаконному зберіганні зброї та боєприпасів

Під час спецоперації Служба безпеки виявила склад незаконного зберігання зброї та боєприпасів, організований одним із добровольчих формувань територіальної громади Києва. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що під час обшуків вилучили понад 60 одиниць незареєстрованих автоматів Калашникова та майже 1 тисячу боєприпасів до них.

"Вказана зброя могла бути використана для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на території столичного регіону. Щоб не допустити таких правопорушень, СБУ спрацювала на випередження і вилучила всю партію засобів ураження. Наразі всі автомати і боєкомплект направлено на експертизу", — йдеться у повідомленні.

У межах кримінального провадження за ст. 263Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб, зазначають в пресслужбі СБУ.

Викритий СБУ один із добробатів Києва. Колаж з фото СБУ

ЗСУ за добу ліквідували близько 200 окупантів

Станом на 18 серпня загальні втрати особового складу російської армії становлять близько 44 300 осіб. За добу, за даними Генштабу, українські військові ліквідували приблизно 200 осіб. Також Росія втратила:

  • танків ‒ 1889 (+3) од,
  • бойових броньованих машин ‒ 4179 (+17) од,
  • артилерійських систем – 1010 (+17) од,
  • РСЗВ — 265 (+2) од,
  • засоби ППО — 136 (+0) од,
  • літаків — 234 (+1) од,
  • гелікоптерів — 197 (+1) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 793 (+1),
  • крилаті ракети — 190 (+0),
  • кораблі /катери — 15 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 3061 (+7) од,
  • спеціальна техніка — 93 (+0).

Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.

Росія не навчилася використовувати броню на танках, як і за часів чеченської війни — британська розвідка

У розвідці при Міністерстві оборони Великої Британії вважають, що Росія не змогла встановити і застосувати належним чином броню (ERA) на танках, тому вони сильно зношуються.

"При правильному використанні броні знижує ефективність вхідних снарядів до того, як вони влучать у танк. Це свідчить про те, що російські сили не виправили помилки поганого використання броні ще за часів Першої чеченської війни в 1994 році", — зазначають військові аналітики.

Також наголошується, що ці недоліки, ймовірно, сприяють поширеним випадкам "катапультування вежі", які добре задокументовані на відео очевидців з України.

Вночі російські військові завдали ракетного удару по Запоріжжю

Вночі 18 серпня близько 03:00 російські військові завдали ракетного удару по Запоріжжю з Василівського району. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

За попередньою інформацією, застосували ракетні системи залпового вогню. Чотири ракети поцілили в об’єкт інфраструктури в Шевченківському районі. Сам об'єкт, за словами Старуха, суттєвих руйнувань не зазнав.

Ювенальні прокурори: 361 дитина загинула внаслідок збройної агресії РФ в Україні

Більше ніж 1075 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Станом на ранок 18 серпня офіційне число загиблих дітей не змінилося — 361. Зросла кількість поранених — щонайменше 714. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Ці цифри не остаточні, зазначили в ОГПУ.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 376, Харківській — 200, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 61, Миколаївській — 60, Херсонській — 55, Запорізькій — 40.

На Донеччині внаслідок обстрілів 17 серпня загинули троє людей

17 серпня внаслідок обстрілів російської армії загинули троє мирних жителів Донеччини: в Авдіївці, Нетайловому та Курахівці. Про це у телеграм-каналі повідомив начальник Донецької ОВА Павло Кириленко.

"Ще шестеро людей отримали поранення", — йдеться в повідомленні.

Він додав, що наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.

Війська РФ за добу обстріляли два райони Миколаївщини

Війська Російської Федерації продовжують завдавати ударів по Миколаївщині. За добу 17 серпня під обстріли потрапили два райони області. У громадах пошкоджені будинки, травмовані люди.

Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація.

Площа пожежі у Холодногірському районі Харкова внаслідок ранкового обстрілу становить понад 4,5 тисячі кв. м — Терехов

Площа пожежі у Холодногірському районі Харкова внаслідок ранкового обстрілу становить понад 4,5 тисячі кв. м. Про це повідомив голова Харківської міської ради Ігор Терехов.

Для збереження колекцій, потрібні медпрепарати: заповідник "Асканія-Нова" просить про допомогу

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Ф. Е. Фальц-Фейна, який розташований на тимчасово окупованій території Херсонщини потребує допомоги з ветеринарними препаратами. Про це йдеться на сторінці заповідника у Facebook.

Співробітники заповідника повідомляють, що установа продовжує і надалі функціонувати і утримувати колекції.Для цього заповіднику потрібні ветеринарні препарати.

"На сьогодні необхідно придбати препарати у ветеринарних аптеках Херсонської та Запорізької областей. Будемо вдячні також за грошову допомогу", — йдеться в повідомленні.

За словами співробітників, вони не можуть зараз розраховувати на підтримку міжнародних інституцій з розв'язання цієї проблеми, бо зараз відсутня логістика між окупованою і підконтрольною територіями. Знайти необхідні ліки реальніше в аптеках Херсонської області, кажуть вони.

У ніч на 18 серпня армія РФ обстріляла Дніпропетровщину: поранена жінка, є руйнування

У ніч на 18 серпня армія РФ завдала ударів по двох районах Дніпропетровщини: Криворізькому та Нікопольському. Про це у своєму телеграмі повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.У Нікополі поранена 57-річна жінка.

РФ намагається представити нещодавні удари по російських військових активах у Криму як терористичні акти — ISW

Російське керівництво та російський інформаційний простір дедалі більше намагаються представити нещодавні удари по російських військових активах у Криму як терористичні акти. Це робиться, щоб відвернути увагу від порушень Росією міжнародного права та закликів визнати Росію державою-спонсором тероризму. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Російські джерела неточно кваліфікували удари по штабу ЧФ, складу боєприпасів і авіабазі у Саках як терористичні акти, зазначили аналітики. Призначений Росією так званий глава окупованого Криму Сергій Аксьонов 17 серпня заявив, що ФСБ РФ у Криму нейтралізувала осередки організації “Хізб ут-Тахрір” у містах Джанкой та Ялта.

Аксьонов звинуватив українську владу в координації операцій “Хізб ут-Тахрір” у Криму, не надавши жодних доказів, йдеться у звіті. Російські офіційні особи, ймовірно, все більше пов’язуватимуть напади партизанів на окуповані території з операціями, які проводять організації, пов’язані з ісламістським екстремізмом, наголошують аналітики. Йдеться про спробу відчужити український партизанський рух від міжнародної спільноти та підірвати заклики України офіційно визнати Росію державою-спонсором тероризму. Напади на законні російські військові цілі підпадають під законне застосування сили і не є терористичними актами, а також немає жодних доказів того, що ці атаки здійснили екстремісти, додали аналітики.

Російські окупанти зранку влучили у приміщення гуртожитку, що в Слобідському районі Харкова — ОВА

Російські окупанти зранку влучили у приміщення гуртожитку, що в Слобідському районі Харкова. Одна людина загинула, 18 поранені. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

ЗСУ відбили наступи окупантів на Краматорському, Бахмутському та Авдіївському напрямках — Генштаб

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. Підрозділи збройних сил Республіки Білорусь продовжують посилено охороняти білорусько-український кордон в Брестській та Гомельській областях. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 18 серпня.

Зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору Білорусі.

На Сіверському напрямку підрозділи збройних сил Російської Федерації в прикордонних районах Брянської та Курської областей продовжують сковувати дії підрозділів Сил оборони.

Військо РФ обстріляло зі ствольної артилерії райони населених пунктів Вовківка, Яструбине та Попівка Сумської області.

На Слобожанському напрямку армія РФ продовжує вести бойові дії, щоб утримати зайняті раніше рубежі та не допустити наступу Сил оборони України.

На Харківському напрямку військо РФ обстріляло з танків, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Карасівка, Петрівка, Базаліївка, Ртищівка, Дуванка, Іванівка, Мосьпанове, Лісне, Великі Проходи, Питомник, Гусарівка та Чепіль.

Дистанційно замінувало місцевість неподалік Леб’яжого.

На Слов’янському напрямку російські військові обстріляли з артилерії райони Великої Комишувахи, Вірнопілля, Адамівки та Довгенького.

На Краматорському напрямку військо РФ обстрілювало з танків та реактивних систем залпового вогню райони Слов’янська, Краматорська, Спірного, Донецького, Івано-Дарʼївки, Сіверська, Званівки та Райгородка. Завдало авіаційного удару біля Веселого.

Армія РФ наступала у напрямку Миколаївка – Виїмка, успіху не мала, відійшла.

На Бахмутському напрямку зафіксовані обстріли біля Бахмута, Соледара, Роздолівки, Кодеми та Майорська.

Окупанти вели наступ у напрямках Володимирівка – Соледар, Покровське – Бахмутське, Покровське – Бахмут, Клинове – Бахмут, Семигір’я – Зайцеве, Семигір’я – Кодема та Гольмівський – Зайцеве. На жодному з напрямків наступу вони не досягли жодних позитивних результатів та з втратами відійшли.

На Авдіївському напрямку військові РФ обстрілювали зі ствольної, реактивної артилерії та танків райони Авдіївки, Мар’їнки, Олександрополя, Пісків, Первомайського та Опитного.

Наступали на напрямку Лозове – Первомайське, успіху не мали, відійшли.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках російське військо обороняє зайняті райони. Обстрілювало райони населених пунктів Новосілка, Новомихайлівка, Богоявленка, Степногірськ, Шевченко, Бурлацьке, Залізничне, Гуляйпільське, Лукʼянівське, Преображенка, Полтавка.

Вело повітряну розвідку БпЛА біля Полтавки, Гуляйполя, Малинівки, Зеленийого Гаю, Щербаків та Новояковлівки.

Армія РФ намагалася штурмувати у напрямку Єгорівка – Шевченкове, успіху не мала, відійшла.

На Південнобузькому напрямку війська РФ намагаються утримати зайняті райони і скувати дії Сил оборони України.

Обстріли зафіксовані неподалік населених пунктів Миколаїв, Степова Долина, Луч, Посад-Покровське, Галицинове, Олександрівка, Мирне, Широке, Квітневе, Киселівка, Кобзарці, Первомайське, Кавказ, Мурахівка, Андріївка, Осокорівка, Іванівка та Трудолюбівка.

Російські військові завдали авіаударів біля Білої Криниці, Благодатного, а також балки Хутірської.

Вели повітряну розвідку БпЛА в районах населених пунктів Білогірка, Лозове, Первомайське, Олександрівка, Трудолюбівка, Осокорівка та Іванівка.

За наявною інформацією, в готовності до застосування високоточної зброї перебувають два носії крилатих ракет морського базування.

Армія РФ прагне створити сприятливі умови для відновлення наступу на окремих напрямках — Генштаб

Російське військо намагається встановити повний контроль над територіями Луганської та Донецької областей, а також утримати тимчасово захоплені райони Херсонської та частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Крім того, армія РФ прагне створити сприятливі умови для відновлення наступу на окремих напрямках і блокувати морські комунікацій України у Чорному морі. Тривають авіаційні та ракетні удари по військових і цивільних об’єктах на території України. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 18 серпня.

Російське військове керівництво втрачає впевненість у безпеці Криму — ISW

Російське військове керівництво, ймовірно, дедалі більше втрачає впевненість у безпеці Криму після недавніх ударів по російських військових об’єктах у Криму. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

17 серпня російські джерела повідомили, що віце-адмірал Віктор Соколов змінив адмірала Ігоря Осипова на посаді командувача Чорноморським флотом в Криму, зазначили аналітики.

Однак російський інформаційний простір, очевидно, прагнув зберегти високу таємницю щодо призначення Соколова через заявлену загрозу “терористичної небезпеки” в Севастополі, йдеться у звіті.

Нещодавні удари, пов’язані з українськими партизанами та Збройними силами України, по російських військових активах у Криму, включаючи штаб ЧФ у Севастополі, ймовірно, привели російські війська в стан підвищеної готовності. А також призвели до реструктуризації складу сил, матеріально-технічного забезпечення та керівництва російського угруповання в Криму для пом'якшення наслідків подальших ударів, відзначають аналітики. Головне управління військової розвідки України, наприклад, повідомило, що російські війська передислокують десятки літаків і гвинтокрилів, дислокованих на передових аеродромах у Криму, вглиб глибше Кримського півострова та на материкову частину Росії, зазначається в аналітичному звіті.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав світ дати Україні максимальну військову допомогу

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав світ дати Україні максимальну військову допомогу, оскільки це єдиний спосіб зупинити Путіна. Про це посадовець написав у Twitter після того, як ввечері 17 серпня РФ завдала ракетного удару по гуртожитку у Харкові.

“Росіяни завдали удару по житловому кварталу Харкова, убивши щонайменше 6 і поранивши щонайменше 16 людей. Росія продовжує вбивати людей посеред Європи. Єдиний спосіб зупинити Путіна – надати Україні максимальну військову допомогу та запровадити значно жорсткіші санкції проти Росії”, — написав Кулеба.

За даними ДСНС, щонайменше семеро людей загинули, 13 поранені внаслідок російського ракетного удару по Харкову ввечері 17 серпня.

На південному фронті військо РФ за добу втратило 2️9️ військових і склад постачання боєкомплекту — ОК "Південь"

На південному фронті військо РФ за добу втратило 2️9️ військових, самохідну гармату 203-го калібру “Піон”, 5️ одиниць броньованої та автомобільної техніки, а також склад постачання боєкомплекту в Білогірці. Про це повідомляє оперативне командування “Південь”.

Українська авіація продовжувала атакувати опорні пункти російських військових та райони зосередження живої сили, озброєння та техніки. Такі ураження завдали в районі Нововознесенського та Олександрівки.

В Чорному морі РФ тримає напоготові два ракетоносії з 1️6️ “Калібрами” та один великий десантний корабель — ОК "Південь"

В Чорному морі корабельне угруповання російського флоту практично не має змін, продовжує тримати напоготові два ракетоносії з 1️6️ “Калібрами” та один великий десантний корабель. Про це повідомляє оперативне командування “Південь”.

Тож залишається вірогідність ракетних ударів та обстрілів на високому рівні. Мінна небезпека у прибережних зонах – підвищена, на морі триває шторм, міни можуть дрейфувати, зокрема й до берегу.

У Запоріжжі близько 3 ночі під час тривоги було чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

В Холодногірському районі Харкова після ранкового ракетного обстрілу розпочалася дуже сильна пожежа — Терехов

В Холодногірському районі Харкова після ранкового ракетного обстрілу розпочалася дуже сильна пожежа, повідомив міський голова Ігор Терехов.

Перед тим Терехов повідомив, що відомо про влучання ракет у Слобідському та Холодногірському районах Харкова. У місті чули щонайменше 5 вибухів.

Окупанти знову завдали ракетних ударів по Харкову — Синєгубов

Окупанти знову завдали ракетних ударів по Харкову. Відомо про 5 поранених, серед них — дитина.

Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Перед тим Синєгубов повідомив, що унаслідок влучань є кілька пожеж.

Росія просить США видати візу Лаврову для участь в Генасамблеї ООН

Посольство Росії у Сполучених Штатах Америки звернулось до США із вимогою забезпечити безперешкодний доступ російської делегації до участі у Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Про це заявив посол Анатолій Антонов, повідомляє російський "Інтерфакс".

"США останніми роками неодноразово створювали нам складнощі з робочими поїздками, зокрема, і по ООНівській лінії. Посольство вже звернулося до Білого дому, Держдепартаменту з вимогою виконати зобов'язання країни, на території якої базується штаб-квартира ООН, і негайно видати візи міністру та всім членам російської делегації", — зазначив дипломат.

Громадянство РФ отримали менше відсотка мешканців захоплених територій — Мінреінтеграції

Менш як один відсоток мешканців окупованих територій Херсонщини та Запоріжжя погодився прийняти російське громадянство. Про це повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Рішення окупантів провести референдум на ТОТ є абсолютно провальним, як і спроба паспортизувати місцеве населення. Попри всі силкування загарбників примусити мешканців цих регіонів взяти російський паспорт наважилось на це лише кілька тисяч громадян з окупованих Херсонської та Запорізької областей, тобто менше 1% всього дорослого населення", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, люди на окупованих територіях усвідомлюють, що матимуть втрат від набуття російського громадянства значно більше, ніж користі.

"Багато хто з громадян саме через насильницьку паспортизацію ухвалює рішення виїхати з ТОТ. І це найбільш правильно. Не береш до рук токсичний "документ” країни-агресора та їдеш на контрольовану Урядом територію — рятуєш себе й Україну", — підсумували в Мінреінтеграції.

Росія накопичує сили на території Білорусі — речник Повітряних сил

Росія накопичує сили на білоруській території та може завдати удар у День незалежності 24 серпня. Про це під час брифінгу 17 серпня повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Укрінформ.

"На території Білорусі ми постійно спостерігаємо переміщення військ, так само і перевезення боєкомплектів, ракет "Іскандер" та інших ракет. Це відбувається постійно. Якщо прилітає з РФ Іл-76 на територію Білорусі, то зрозуміло, що він привозить озброєння", — зазначив військовий.

За його словами, певна загроза з території Білорусі зберігалась завжди.

"Нагадаю, що саме її територію Росія використала з перших днів повномасштабного вторгнення та завдавала ударів звідти різним озброєнням — і літаки, і "Іскандери", і "Точка-У". Тому треба, безумовно, бути готовими до можливих ракетних ударів", — зауважив Юрій Ігнат.

Посадовець підкреслив, що дані розвідки свідчать про те, що РФ нарощує свої сили на білоруській території. Він додав, що 24 серпня Росія може завдати удари, оскільки часто використовує для цього пам’ятні дати.

Кількість загиблих внаслідок обстрілу Харкова зросла до семи — ДСНС

Кількість загиблих внаслідок ракетного удару РФ по гуртожитку у Харкові зросла до 7 людей. На 23:48 відомо про 13 поранених, повідомили у ДСНС.

"О 23:38 пожежу локалізовано. Продовжується гасіння осередків пожеж та рятування людей з-під завалів. Загинуло 7 та постраждало 13 осіб, з них підрозділами ДСНС врятовано 4 особи", — сказано у повідомленні.

По гуртожитку у Харкові вдарили крилатою ракетою "Калібр" — попередні дані

Російський удар по Салтівському району Харкова ввечері 17 серпня, найімовірніше, був завданий крилатою ракетою "Калібр". Про це на місці Суспільному розповів директор обласного Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

За його словами, у гуртожитку, в який прилетіла ракета, жило понад 30 людей.

"Приблизно о 21:17. Попередньо, крилата ракета "Калібр". Тип встановлюється. Потрапила в гуртожиток, який налічував три поверхи. Гуртожиток зруйнований вщент. В гуртожитку, за попередньою інформацією, проживало більше 30 людей, серед яких діти та пенсіонери", — говорить Сокол.

"Триває рятувальна операція, розбір завалів, розібрано біля однієї третини зруйнованої будівлі. Є загиблі, поранені та врятовані з-під завалів люди", — додав він.

Єрмак обговорив із чиновницею ООН продовольчу кризу

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак 17 серпня провів зустріч з генеральним секретарем Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребекою Грінспан, інформує пресслужба ОПУ.

Єрмак зазначив, що Україна готова до предметного обговорення з міжнародними інституціями та партнерами тих кроків, які допоможуть іншим державам в умовах продовольчої кризи та решти викликів, а також сприятимуть посиленню української економіки.

"Ми відкриті й готові до взаємодії в усіх питаннях, що враховують наші національні інтереси та не шкодять нашій країні", — наголосив він.

Водночас Ребека Грінспан подякувала Україні за готовність до взаємодії, зокрема в складних умовах війни. Вона зазначила, що продовольча криза є вкрай серйозним викликом, особливо для окремих країн Африки, Азії та Латинської Америки.

Топ дня

Вибір редакції