"Якби міг бачити, пішов би воювати". Незрячий чернівчанин грає на баяні та збирає гроші на потреби ЗСУ

Суспільне Чернівці

Незрячий чернівчанин Микола Добрей грає на вулицях міста, щоб зібрати гроші на потреби української армії. Чоловік підібрав українську музику, стрілецькі та повстанські пісні.

Микола не бачить понад 20 років, тому до іншої волонтерської роботи долучитися не може. Чоловік живе в гуртожитку товариства незрячих.

Раніше Микола грав на вулицях міста, щоб зібрати гроші на власні потреби. Зараз гроші віддає волонтерам, щоб допомагали ЗСУ. Микола виходить грати на зупинку неподалік свого гуртожитку. Інколи його супроводжує донька.

Микола грає на ринку. Суспільне Чернівці

Микола каже, що дізнався історію хлопчика-переселенця, який виконував дрібні прохання сусідів за плату, а гроші жертвував ЗСУ. Це спонукало чоловіка також допомагати.

"Той хлопчик хотів зібрати на бронежилет. І це мене так зворушило! Думаю, якщо хлопчик може бути чимось корисним, то і я теж", — каже Микола.

Читайте також: "У Чернівцях 11-річний переселенець з Донбасу купує бронежилети та обладнання для ЗСУ"

З собою Микола бере плакат з надписом, що допомагає армії. Часто на вулиці до нього підходять люди, аби поговорити про війну та похвалити Миколу. Проте не всі перехожі його ініціативу підтримують, мовляв, зараз війна і людям не до музики.

У вихідні Микола їздить грати на Калинівський ринок, оскільки там більше людей. На ринку чоловік ходить по одному маршруту. Орієнтуватися на ринку допомагають перехожі та підприємці.

"Хоч зараз важкий час, але то таке, йому ще важче. Він молодець, тримається, ми його направляємо, скеровуємо трохи", — каже підприємець Валерій.

Частина аптечок, які закупили волонтери за зібрані гроші. Фото надав Микола

Впродовж трьох місяців Микола зібрав 15 тисяч гривень. За ці гроші волонтери укомплектували аптечки, які передали військовим.

Читайте також

"Передаємо допомогу своїм землякам". Історія волонтерської організації з Вижниці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!